Wpis z mikrobloga

@mario-zdk: wszystko zależy od tego czy:
a) dostałeś wyrok sądowy
b) dostałeś zawiadomienie o wszczęciu egzekucji od komornika
ad a. jak nie dostałeś wyroku sądowego (znając życie egzekucja była prowadzona na podstawie nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym) bo np. był wysłany pod zły adres to możesz wnieść sprzeciw wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do złożenia sprzeciwu (aktualnie sądy uznają, że doręczenie było nieprawidłowe, więc nie ma konieczności składania wniosku o
@Palwed: no odbiegłem trochę od tematu, ale takiego bubla prawnego jaki wprowadziła ta nowelizacja kpc, chyba jeszcze nie było, a myślałem, że Ciebie - praktyka to zainteresuje; jako, że komornik od 8 września przeprowadza wyjawienie majątku jako pierwszą czynność egzekucyjną, a zgodnie z art. 55 krs do rejestru dłużników niewypłacalnych wpisuje się z urzędu osoby, które zostały zobowiązane do wyjawienia majątku w postępowaniu egzekucyjnym to de facto komornik powinien przy wszczęciu
@Palwed: 801 kpc brzmi: jeżeli wierzyciel nie wskaże majątku komornik wzywa dłużnika do złożenia wykazu, a jaki majątek może wskazać wierzyciel? rachunek bankowy, wierzytelność z urzędu skarbowego albo nieruchomość, a jak tego nie wskaże to de facto pierwszą czynnością jest wezwanie do złożenia wykazu majątku razem z zawiadomieniem o wszczęciu egzekucji, przynajmniej u mnie tak to wygląda po 8 września
@corteon93: proste: przyjmujesz, ze 801 kpc i wyjawienie majatku to dwie zupełnie odrebne procedury (bo tak w sumie jest) a odpowiednie stosowanie nie oznacza stosowania przepisu o wpisaniu do KRS. Od lat hula przeciez przepis 891(1) kpc, w którym tez jest wezwanie do odpowiedniego stosowania przepisów o wyjawieniu majatku a nikt na tej podstawie do rejestru nie wpisywał