Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam samochodu do 20 tys. polskich złotych. Mam kilka typów:
Ford Focus II,
Opel Astra H,
VW Golf V,
Seat Leon,
Mazda 3.

Jeździ ktoś powyższymi autami i może polecić/odradzić? Zależy mi, żeby samochód był oszczędny i niezawodny, to przede wszystkim. Jestem też otwarty na propozycje innych marek i modeli.

#samochody
  • 13
@Carly_pl: Szczerze mówiąc to nie robi mi to różnicy czy diesel czy benzyna. Najważniejsze, żeby spalanie było możliwie niskie, jakiś powiedzmy 1.6 i 100 koni byłoby wystarczające ;)
@sirbober: Jeżeli diesel to rozważyłbym focusa z silnikiem 2.0 tdci. Względnie bezawaryjne, mało pali i tanie w naprawie. Tylko musisz zwrócić szczególną uwagę na turbo i wycieki.
@sirbober: jeździłem wszystkimi, chcesz się wyróżniać bierz mazde, mało tego jest, ale i kradną, ale nie jest takie uber drogie w utrzymaniu . Leon Foka, sie prowadza miło do tego tanie w eksploatacji, gorzej z plastikami we wnętrzu, a gulfa..nie tam , mimo że dobry kumpel miał sprzedawać v w dieslu.
@sirbober: 2004 tj 7 generacja. ogólnie polecam polifty 2004-2005, polecam silnik 1.6 benzyna i polecam coś z jednak bogatszym wyposażeniem niż mój, choć mnie to jakoś wybitnie nie przeszkadza. części tanie, rozrząd tani, sprzęgło tanie, najdroższy chyba przedni zderzak, bo mao tego na allegro.
kupowalem w PL sprowadzonego, jakiś superokaz to to nie był, ale bedzie z tego auto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a 2.0 mają już