Wpis z mikrobloga

@fervi: tak mi się teraz przypomniało, że Windows 7 również na GPT nie chce się zainstalować (nie i uj) :D dlatego jest tablica MBR ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pneumokok: w tym przypadku nic nie musiałem kombinować - Windows na MBR instaluje się bez żadnych problemów. Jak zmienię tablicę na GPT to się zaczyna karuzela #!$%@? i to zarówno w przypadku Windowsa jak i Linuksa.
@SunnO: Wyłączenie uefi dalej nie pozwala zainstalować minta? Nie masz jakiejś ochrony mbr włączonej czy coś w biosie?
Z jakiegoś powodu mint pewnie uważa że potrzebuje się zainstalować z uefi.
@Kryspin013: nie pozwala ani zainstalować Mina ani Windowsa na GPT. BIOS przetrzepałem do góry nogami, co się dało to zmieniałem, bezskutecznie. Dlatego z każdą chwilą jestem coraz bardziej pewny że coś tu jebło.
@Kryspin013: dysk wykrywa ale pokazuje go jakby nic na nim nie było. Po stworzeniu tablicy na nowo za pomocą instalatora lub GParted = powrót do punktu wyjścia. No chyba że zrobię od nowa MBR - wtedy wszystko hula ale jestem ograniczony w liczbie partycji.
@SunnO: A co to jest? Jakiś tablet od lenovo? Możliwe, że lenovo zepsuło albo masz coś źle ustawione w biosie, ciężko stwierdzić bo sumie wiemy tylko tyle ile nam napisałeś czyli dosyć mało. Możesz spróbować zawsze stworzyć partycję fdiskiem i tak kombinować albo spróbować zainstalować archa. Ewentualnie szukać po modelu komputera czy głupie lenovo nie blokuje zmiany systemu.
@Kryspin013: to jest zwykły 4-5 letni laptop. Ale BIOS to ja już do góry nogami wywracałem (to nie jest moja pierwsza taka batalia), bezskutecznie. Fdisk, GParted, Partition Wizard etc. =====> za każdym razem ten sam rezultat :D na MBR Windows się instaluje, Mint/Xubuntu itp. plują się o GPT. Na GPT Linux wchodzi a Winda ma to w dupie i ona nie chce GPT.

Z tego co się orientuję Lenovo nic nie
@Kryspin013: z dyskiem wszystko OK :) poza tym był niedawno wymieniany i na poprzednim był dokładnie ten sam problem. Co prawda kupiłem identyczny dysk ale kurde jest szansa że to akurat dysk konkretnej firmy strzela focha (Hitachi)?
@SunnO: Nie, po prostu nie pasuje mi to co piszesz że na gpt bez problemu się instalował a na mbr nie chce. Nie jestem pewien ale możesz chyba spróbować wymusić uruchomienie minta bez uefi, w sensie instalatora, może to pozowli mu się normalnie zainstalować.
@Kryspin013: mi też to do niczego nie pasuje, bo dziesiątki razy komuś instalowałem na GPT (wraz ze zmianą tablicy) i wszystko działało od strzała.

Wymusić tzn?