Wpis z mikrobloga

#elektronika

Czy istnieje taka "złączka", do której można wpiąć się wtykami od multimetru? Mam układ, który trzeba raz na jakiś czas wpiąć do multimetru(pomiar prądu), a przez resztę czasu pomiaru ma nie być - przewód ma być zwarty. Chodzi mi o coś takiego jak na rysunku.

Czyli w zasadzie chodzi o kostkę połączeniową z wejściami bananowymi.

Dlaczego tak? Mam 16 kanałów, w których raz na 3-4 h będzie potrzebny pomiar przez minutę, lepiej zrobić tak niż kupować specjalnie NI albo kupować 16 multimetrów albo robić układ z wzmacniaczami różnicowymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
miud - #elektronika


Czy istnieje taka "złączka", do której można wpiąć się wtyka...

źródło: comment_VF42zeB659QanU8iI48UuTifVwzjHAZd.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@miud w pracy potrzebujemy mierzyć prąd układ na płytce stykowej. Odcięliśmy końcówki multimetru i dolutowalismy kabelki z końcówką męską i wtykamy w płytkę. Też możesz zepsuć sobie kable i dać im na końcu złączkę dla posiadania eleganckiego rozwiązania
  • Odpowiedz
@Peupelele:
cęgowy nadaje się do mierzenia stałego prądu rzędu 0.05A?

@senorgarcia:
im bardziej skomplikowany układ pomiarowy tym gorzej dla mnie, więc wolałbym po prosty wpinać się szeregowo. Będą to małe prądy, maksymalnie 1A
  • Odpowiedz
@miud: No nie żartuj, a co jest skomplikowanego w boczniku? To przecie rezystor.
Możesz ewentualnie dać dwa banany 2mm (tylko nie takie najtańsze - sonda będzie miała luz) i włącznik kołyskowy między nimi.
  • Odpowiedz