Wpis z mikrobloga

Mam zamiar raz do roku odświeżyć sobie tapicerkę w samochodzie, w domu na kanapie, no i trochę odświeżyć dywany w domu. Odkurzacz mam Zelmer aquawelt, więc nie jakiś wypas i wiem że zejdzie mi dłużej z robotą, ale czas i chęci mam. A nie chcę wydawać fortuny.
Moje pytanie brzmi: czy do mojej amatorki oba podane środki wystarczą
ADBL Pre-Spray PRO 500ml
ADBL Textile Rinse 500ml
Oba do dostania na alledrogo za ok 30 i 40zł.
Czy będą na tyle uniwersalne aby poradzić sobie z każdym z w/w zadań?
Czy ten ADBL Textile Rinse jest na tyle nisko pieniący aby nie dodawać ekstra środka antypiennego przy Pre-sprayu powiedzmy 1/30?
Ktoś coś jakieś doświadczenia?
#detailing #praniedywanow #pranietapicerki
  • 13
@goferek: hie hie, ja jako odświeżenie to traktuję takie amatorskie pranie ;)
BTW myjka parowa u mnie sprawdza się doskonale do mycia fug, kuchenki gazowej i piekarnika, rewelacja. Tkanin nie próbowałem, ale pewnie do plam rozpuszczalnych w wyższych temperaturach będzie spoko.
@rafcio9393: Kupiłem oba, dodatkowo Tenzi defoam. Wyprałem na razie tapicerkę na kanapie (dla mnie wizualnie bez zmian - ale woda była syfem totalnym) i dywan (jak na jego stan to wyszło rewelacyjnie).
Muszę tylko obadać jak tego używać. Narazie :
-pryskałem presprayem,
-szczotką trochę szorowałem,
-czekałem 5 minut, pryskałem tym Texture Rinse,
-zbierałem.

Potem dodałem przed zbieraniem ciągłe pryskanie ze zbieraniem i chyba lepszy efekt płukania był, chyba...
Musze poeksperymentować żeby
@krak Ja zawsze robie podobnie, ale przed plukaniem z T-R wysysam prespray. Ogolnie to presprayem psikam z opryskiwacza cisnieniowego na bogato i nie zdarzylo mi sie wyciagac syfu z gabki ani nic z tych rzeczy, takze uwazam,ze trzeba sie postarac,zeby faktycznie przemoczyc fotel ;) A, no i plucz dokladnie, bo to najwazniejszy etap w zasadzie! Duzo lej, szybko wyciagaj kilka razy i znowu, dopoki nie bedzie czysta woda leciala. Poza tym jak