Wpis z mikrobloga

Najgorsza wojna naszych czasów. Dlaczego w Syrii jeszcze długo nie będzie pokoju

Nie ma wojen sprawiedliwych. Są tylko wojny mniej lub bardziej okrutne i bezsensowne. Ta w Syrii jest chyba najgorszą z wojen naszych czasów. Świat już dawno przestał ją rozumieć. Ofiary nie budzą już takiego współczucia. Zamieszane w nią mocarstwa nie mają interesu, by doprowadzić do rychłego pokoju. A walczącym stronom nie chodzi wcale o zwycięstwo.

Więcej: http://www.wykop.pl/link/3368559/najgorsza-wojna-naszych-czasow-dlaczego-w-syrii-jeszcze-dlugo-nie-bedzie-pokoju/

#wojna #syria #bliskiwschod #isis #mirkoreklama
  • 4
@FireDash: plusa. A tak na serio nie zależy mi na tym, wstawiam po prostu to co czytam, reklamuję to co mnie interesuje bo w sumie zabiera mi to tylko chwilę. Kilka razy kopiuj - wklej
@FireDash: ok, jednak mimo wszystko o kolonizacji Afryki - mordach: w Kongo (Belgia), Nambii (Niemcy), czy póxniejszych lokalnych wojnach plemiennych np. eksterminacji Tutsi dokonanej przez Hutu w Rwandzie mówi się coraz więcej, chyba nawet można stwierdzić że relatywnie sporo. Ludy Afryki nie są zakorzenione w naszej cywilizacji (łacińskiej, czy judeo-chrześcijańskiej), są na niższym etapie rozwoju społecznego. Ich wpływ na naszą cywilizację, w przeciwieństwie do żydów, był żaden. Poza tym społeczeństwa zachodnie