Wpis z mikrobloga

@Aleanrahel: no ja w HS też już nie grałem od nowego dodatku, a ciągle oglądam. Mecze SC2 też oglądam mimo, że skończyłem na Brood War. :P

Ale ja tu pomocy potrzebuję ze zmianą wielkości okienka, a nie Kripp! xD
  • Odpowiedz
@Dijuna: Akurat na tym się nie znam, ale nad obecną sytuacją priesta w grze rankingowej i arenie mogę pogadać. Właśnie piszę wnioski do mojej pracy przejściowej, więc to najlepszy moment ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Aleanrahel: Priest jest dla pewnego typu graczy... dla tego samego co Urgot w LoLu... dla tych którzy lubią mieć #!$%@?ą bazę i udowadniać swoją wyższość, jednocześnie mogąc zrzucić winę za porażkę na ten wybór, a nie własne umiejętności. Dla graczy takich jak ja którzy uważają, że talia oparta o Purify albo ze wszystkimi Old Gods to świetny pomysł. Przecież nikt nikogo nie zmusza do grania Priestem... a Urgotem byłem najlepszym,
  • Odpowiedz
@Dijuna: Woła #linux żeby mu pomóc, zaczyna dyskutować o kartach xD

To nie jest tak że qt creator blokuje ci zmianę rozmiaru okna? Nie masz jakiś dziwnych wtyczek, które rozmieszczają okna po pulpicie
  • Odpowiedz
@Dijuna: Ja wychodzę z power level każdej klasy w idealnych warunkach powinien być taki sam. Niestety jest to nierealne. Dlatego dążyłbym przynajmniej do zbliżenia poziomów wszystkich klas. Obecnie na topie jest shaman, który niszczy cię jak chce. Z drugiej strony, najzdrowszy jest warrior, który może nie jest mega op, ale na bazie jego kart można stworzyć wiele kompetentnych talii. Przy innych klasach działa zazwyczaj jeden, może dwa schematy.
Druga możliwość,
  • Odpowiedz
@Kryspin013: nie no, z żadnymi oknami to nie działa o ile są zakotwiczone na "50% ekranu" wiesz, przeciągnięciem na lewą lub prawą stronę ekranu. Nie mam żadnych wtyczek, a żeby np. uzyskać taki efekt jak teraz na screenie to musiałem umieścić oba okna mniej więcej przy krawędziach i ręcznie im ustawić takie rozmiary... a na KDE i Windows 10 jest tak, że łapiesz po środku i przeciągasz jednym ruchem zmniejszając
Dijuna - @Kryspin013: nie no, z żadnymi oknami to nie działa o ile są zakotwiczone na...

źródło: comment_Kp5x5tTE8xJua7VvOSSNstqphXdCYJz5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kryspin013: no chyba wrócę do KDE bo to nie pierwsza rzecz która mi nie pasuje... ale weź teraz usuwaj te pakiety wszystkie ,czyść, konfiguruj na nowo... ja mam prace do zrobienia. XD
  • Odpowiedz
@Kryspin013: ma najlepszy z tych co znam ale przed tobą nie ukrywa swoich wad, tzn. jak na Ubuntu odinstalujesz sobie program i tam polecisz z automatu żeby ci wyczyścił co trzeba to i tak zostaniesz z jakimś śmieciem (po prostu nie będziesz o tym wiedział) który doinstalowałeś z myślą o Gnome, ale który z Gnome nie ma nic wspólnego bo jest tylko jakąś opcjonalną zależnością ALE działa też jako coś
  • Odpowiedz
@Dijuna: W debianach jeśli jakieś pakiety się zainstalowany automatycznie jako zależność to jeśli ich nie potrzebujesz to autoremove je wyrzuci samo. Wszystkie pakiety bez zależności instalowane z automatu są oznaczane jako niepotrzebne.

Sam w sumie bym przeszedł na archa (Miałem kiedyś przez pół roku na dwóch pc) ale za bardzo się przyzwyczaiłem do niektórych bzdur z debianów/ubuntu i denerwowało mnie trochę budowanie paczek z aur albo ręczne ich patchowanie. Do
  • Odpowiedz
@Kryspin013: no tak, ale ja mówię o pakietach które są OPCJONALNĄ zależnością czyli np. jeżeli te dwa programy są zainstalowane to jeden z nich cośtam więcej może, ale jak masz zainstalowany tylko jeden to mu nie przeszkadza brak tego drugiego tylko po prostu nie działa jakaś konkretna funkcja... np. masz LibreOffice, nie zainstalujesz jakiegoś pdflib czy coś i nie możesz wtedy exportować do pliku PDF, ale wszystko inne działa. No
  • Odpowiedz
@Dijuna: Tak tylko jak korzystasz z różnych bzdur w archu to potem. Koniec końców miałem tak że pół gtk mi się rozjechało bo w aur są chyba 3 albo 4 różne gałęzie dla gtk i co chwile jakaś jest porzucana i tworzona nowa. Yaourt nie daje sobie rady jak masz aktualizować coś co jest zależnością innego pakietu z aur. Zresztą pieprzyć, rozumiem zalety archa nad debianem ale biorąc pod uwagę
  • Odpowiedz
@Kryspin013: wiadomo, nie namawiam bo sam bym się nie dał namówić... mamy inne przyzwyczajenia i potrzeby, np. nie wiem, nigdy nie instalowałem niczego co wymagałoby ode mnie jakieś starszej/innej wersji pakietu poza może clang35 to miałem jakiś czas, ale już nie jest mi do niczego potrzebny...
  • Odpowiedz