Wpis z mikrobloga

Oglądałem dzisiaj przypadkiem w duńskiej telewizji program o szukaniu pracy przez imigrantów. Była jakaś jedna Arabka, mówiła płynnie po duńsku, miała jakieś tam wykształcenie, to jej coś poradzili i było ok. Potem przyszedł Mohamed z Syrii. Mieszka w Danii od 2 lat, ma żonę Dunkę i nie umie nic powiedzieć po duńsku. Ma licencjat z turystyki, w związku z tym kiedy urząd pracy go wysłał do pracy w supermarkecie, to odmówił, bo się tam nie będzie spełniał zawodowo. Potem wysłali go do pracy w restauracji. Uznał, że to niegrzeczne ze strony urzędu, bo w tej restauracji podają wieprzowinę i alkohol, a jego jako muzułmanina to obrzydza. Prowadzący zjechał go po całości - powiedział mu, że chyba przyjechał do złego kraju, bo tu jest 25 milionów świń i wszędzie się podaje wieprzowinę, do tego alkohol jest dostępny w każdej restauracji czy hotelu, więc zawsze będzie się z tym spotykał. Do tego skrytykowali go za nastawienie, bo nie robi nic, tylko oczekuje, że wszyscy go przyjmą bez znajomości języka i z takimi wymaganiami.
Myślałem, że duńska telewizja jest bardziej poprawna politycznie, ale skoro potrafią słusznie skrytykować nieroba, to jednak jest dobrze.
Ten człowiek odzwierciedla typowy obraz "uchodźcy", który mam w głowie i chyba się okazuje, że jest on słuszny.
Tutaj link do programu
#bekazpodludzi #dania
  • 3
@ms93: przecież Dania ma opt-outy ze wszystkich traktatów europejskich zahaczających chociaż o tematykę imigracji (dlatego dyskusja o automatycznej, przymusowej relokacji imigrantów ich nie dotyczy), w zeszłym roku wykupiła ogłoszenie w libańskich gazetach, że w Danii są kiepskie warunki dla imigrantów, a potem uchwaliła prawo, że uchodźcom można odebrać ich własność na poczet kosztów związanych z ich pobytem w Danii.
Pobierz smyl - @ms93: przecież Dania ma opt-outy ze wszystkich traktatów europejskich zahacza...
źródło: comment_BbAzVgMY2Ff9DM0emQxnagOHcl6RQAJ6.jpg