Wpis z mikrobloga

2570 - 8 = 2562
W minioną niedzielę, w związku z zbliżającą się zimą, przeprowadziłem testy naturalnie podgrzewanego siedziska, pokrytego naturalnym futrem, które UWAGA jest również środkiem transportu.
Wnioski: 14 stopni panującej temperatury, okazało się zbyt wysoką i siedzisko się spociło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
p.s. Ale na zimie bedzie git! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak bardziej poważnie - 1,5 godziny jeżdżenia na oklep zawsze wytknie niedoskonałości dosiadu, czy równowagi - polecam 11/10 :)
Picrel jeźdźca bez głowy.


#konskiegranice #konie #jezdziectwo
Pobierz
źródło: comment_Oae1mfenOVCbunfi2Kpjj6in8rzTPIEB.jpg
  • 18
@Ayano: fakt, że podłoże miękkie bo nie dawno zmieniane, ale wolę utrzymać pion ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ayano: @Przemyslaw_90: Właśnie to jest w tym najlepsze, że da się zauważyć problemy z równowagą, czy dosiadem samemu, przez co łatwiej je sobie uzmysłowić. A uświadomienie błędu to zawsze pierwszy krok...
Nie powiem, bo kobyłka w przejściach z galopu do kłusa, potrafiła zapieprzać tym kłusem jak maszyna do
@ma4cin1101: jak kupiłam konia to dwa lata na oklep jeździłam, bo na siodło już nie miałam XD polecam. poza tym wcześniej w szkółce też na oklep jeździłam i jak wsiadłam w siodło to dostałam bana na oklep, bo zapomniałam jak się rytm trzyma ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ma4cin1101: Ooo, moja pierwsza gleba w terenie (co prawda nie na oklep, ale na zmarzniętą polną drogę :> ) była właśnie przy niekontrolowanym przejściu kobyłki z galopu do kłusa. A że przejście ma konkretne, to było widowiskowo. :D

@antipathia: Aaa, polecam także. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tzn. jeszcze nie próbowałam, ale jak kasy zabraknie, to na początek też mam taki plan. :D Co do przedawkowania oklepu
@Ayano: ciężko się przestawić, naprawdę. zwłaszcza, że już nauczyłeś się trzymać, robić jako taki półsiad i skakać koziołki. ale moja kobyłka to kanapa - szeroka, kręgosłup schowany i super niewybijający chód. jak jeszcze była szkółkowa i były jazdy na oklep to ludzie się o nią bili :D
@antipathia: poważnie?! Twoja równowaga i dosiad po takim czasie to już chyba klasa sama w sobie! XD
Zakładam, że po 2 latach kobyłka przejścia nauczyła się robić super delikatnie?:P

@Ayano: Bardzo Cię poobijało? Wyobrażam sobie jak się ląduje na czymś takim ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie miałem okazji spróbować, ale jak się grudą takiej ziemi dostanie spod kopyta konie galopujące przed Tobą, to przestaje być przyjemnie
@ma4cin1101: no równowagę dobrze trzymam i dupsko wklejone w siodło :D małpeczka zawsze robiła łagodne przejścia, to koń idealny pod siodłem :) jak jeździłam codziennie to byłyśmy zgrane tak, że ona czytała mi w myślach co chcę zrobić :D
@ma4cin1101 No starałam się upaść bokiem i się udało, ale że kobyłka nie ogarnęła co się dzieje, to kilka metrów jeszcze się po ziemi przejechałam. A w trakcie tej "jazdy" obróciłam się na brzuch i tu najbardziej ucierpiało kolano, bo obracając się walnęłam nim o ziemie. Także było w kolorach tęczy chyba z dwa tygodnie.

Ale spadać też trzeba się nauczyć. :D

No ja miałam wsiadać w minioną sobotę, ale niestety było
@Ayano: Skończyło się tylko na stłuczeniu kolana? Pociągnęła Cię wodzami czy noga została w strzemieniu? :D
Jak się nauczyć spadać, bez spadania? Tfu, tfu, tfu! Jak na razie tylko raz w życiu XD
Rozumiem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak będzie plombowanie to może lepiej poczekać, żeby w kłusie nie wypadła? :D
@ma4cin1101 Tak, nawet bark nie ucierpiał zbytnio, chociaż pierwszy i wydawałoby się mocno oberwał. Wodzami. Straciłam równowagę i walnęłam się najpierw na szyję. Po szybkiej ocenie sytuacji i uczuciu że jednak za bardzo jestem przekrzywiona w lewo już wiedziałam jak to się skończy i dlatego starałam się "skontrolować" upadek.

Bez spadania się chyba nie da. ;) Ja znam pewnego wesołego konika polskiego, który dość dosadnie pokazuje jak mu coś nie pasuje (a
@Ayano: Nie złe szczęście miałaś że skończyło się tylko na siniakach :D


Da się wypożyczyć tego gagatka?:D Może da radę mnie zrzucić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Raz np zdarzył mi się nie zapowiedziany galop, który zaczął się takim strzałem z zadu, że tylni łęk wyrzucił mnie na końską szyję, ale w ciągłym galopie udało się wrócić w siodło :D

Uuu.. masz kogoś do potrzymania za ręke? XD
@ma4cin1101 Myślę, że dałby radę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zważając, że teraz miał długą przerwę w jeździe. ( ͡° ʖ̯ ͡°) A akcji z wracaniem na siodło też było kilka, ale już nie tak spektakularnych. :D
Ale za to raz jak poprawiałam strzemiona, to wystarczyła chwila nieuwagi, konio się schylił a ja zrobiłam fikołka przez szyję. :D

Mam. :D
@Ayano: Aż taka cholera z tego konia, że poprawić strzemion nie pozwala?:D
Co do wylatywania z siodła, to ciągle odczuwam prawe udo, które chyba mocno naciągnąłem w czasie rekonstrukcji, kiedy na strzał armaty kobył tak wystrzelił dęba że trzeba było się zajebiście zaprzeć, żeby go nie przeważyło;/

Masz? Nie no, spoko.. Dobrze, że masz... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@ma4cin1101: Ba, jeszcze większa cholera. :D Tak szczerze mówiąc, to jest kiepsko ułożony, a niestety właściciel nie dba o treningi i sprzęt, więc trochę go rozumiem i usprawiedliwiam (konia oczywiście).
Aj, takie nagłe szarpnięcia są bolesne. ( ͡° ʖ̯ ͡°)