Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Kato lub okolic może mi powiedzieć czy jest coś nie tak z Osiedlem Witosa?

Dobrze skomunikowane (A4, DTŚ), blisko centrum. Wydawałoby się, że jedno z ciekawszych miejsc do zamieszkania, a patrząc po cenach mieszkań (stosunkowo tanie) nabieram podejrzeń. Na Paderewie podobne mieszkania są droższe, podobnie na Tysiącleciu. Ba, nawet na Ligocie i Brynowie ceny są podobne jak na Witosa. Nie wspominam o Bażantowie i innych ekskluzywnych dzielnicach ;-)

Pakuję się w coś złego, o czym jeszcze nie wiem rozglądając się za mieszkaniem na Witosa? :)

#katowice #slask
  • 19
@Zydomasoneria: @Balcar
Fakt, do centrum trochę dalej. Najbardziej zależy mi na komunikacji samochodowej z A4 i DTŚ. Dojazd do Centrum to sprawa drugorzędna.

Domyślam się, że niewiele się zmieniło w ciągu 3-4 lat jeśli chodzi o dojazd w okolice węzła Mikołowska-A4 z Ligoty? :)

@JanuszProgramowania właśnie o tym pomyślałem. Może te atrakcyjne ceny dotyczą mieszkań 'wystawionych' bezpośrednio w stronę A4 :/
@oficer-prowadzacy: @paszul: dodatkowo w godzinach szczytu mogą być niekiedy problemy, i brak dróg alternatywnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@paszul: nie wiem czy już mieszkasz w Kato, ale jest tu ciekawa przypadłość, wszędzie jeździ się dobrze, do momentu kiedy w jednym miejscu nie zdarzy się coś poważniejszego, wtedy z każdą godziną Katowice blokują się coraz bardziej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@JanuszProgramowania: teraz dojeżdżam w okolice węzła A4-Mikołowska. Wiem, że od A4 potrafi być głośno. Wiem też, że robi się niezły sajgon, gdy stanie np. tunel pod rondem, albo ktoś zaliczy dzwona na 'zakręcie mistrzów' :)

W sumie jak teraz się przyglądam, to wjazd/wyjazd z Witosa może być gorszy niż się wydaje. Osiedle jest z każdej strony otoczone - A4, DTŚ, tereny przemysłowe, Bocheńskiego. Wjazd/wyjazd na każdą z tych tras może być
@paszul: dokładnie o tym wspominałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) a myślałeś o osiedlu Odrodzenia? mieszkam tu od ponad półtora roku, i w sumie sobie chwalę ( ͡° ͜ʖ ͡°) sporo dróg alternatywnych (jak DK86 stanie, można uciekać przez Giszowiec), cisza, sporo zieleni, i dobre skomunikowanie (w najbliższych latach tramwaj + 297 które jeździ do centrum co 20 minut) ( ͡° ͜ʖ
@JanuszProgramowania: o Odrodzenia akurat nie... rozejrzę się. Podoba mi się na Ligocie, w okolicach Lasu Panewnickiego, po którym sporo jeździłem na rowerze - fajne tereny. No i studentki SUM :D ale jeśli chodzi o dzielnice południowe to trochę obawiam się korków w stronę centrum :/ Kościuszki potrafi się ładnie zapchać.
@paszul: Kościuszki lepiej w ogóle unikać, ja jeżdżę dzień w dzień Radockiego -> Rozdzieńskiego, i w zasadzie już na Murckach przejeżdżając nad DK86 widzę czy auta jadą płynnie, czy już zaczyna się blokować, i wtedy ratuję się ucieczką na Giszowiec, ale jak nie ma ruchu wyrabiam się w 15 minut, przy typowym porannym 25, jak się korkuje to ciężko powiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podoba mi się
@JanuszProgramowania: w stronę Rozdzieńskiego tamtędy faktycznie musi się jeździć całkiem dobrze. Dzięki za rady i opinie. Każde miejsce ma swoje plusy i minusy, ciężko się zdecydować. Pewnie kluczowe będzie konkretne mieszkanie i decyzja w danej chwili.