Wpis z mikrobloga

Ceny najnowszych Radeonów coraz ochoczej stabilizują się w sensownym pułapie, który powinien taki być od samej premiery. Sprawia to, że karty czerwonych stają się dobrą alternatywą. Inaczej jednak sprawa wygląda z dostępnością najlepszych autorskich modeli, które nadal trzeba ściągać chociażby z Niemiec. Jednak niedługo może się to zmienić. Jak? Mieliśmy przyjemność testować nowego RX 470 od MSI - Gaming X 8GB. I co tu dużo mówić... jest to karta prawie idealna!

MSI Radeon RX 470 Gaming X wypadł znakomicie w krzyżowym ogniu testów, czego nie mogliśmy z czystym sumieniem napisać o wcześniej sprawdzanych modelach, potykających się kilkukrotnie w krętej drodze prowadzącej na podium. Tymczasem bohater dzisiejszego artykułu nie popełnia praktycznie żadnych dyskwalifikujących błędów technicznych. Taktowanie Boost wynoszące 1254 MHz jest stabilne nawet podczas długotrwałego obciążenia Wiedźmin 3: Dziki Gon, dzięki czemu po wyjęciu urządzenia z pudełka nie trzeba kombinować z Power Limit. MSI RX 470 Gaming X bardzo dobrze się również podkręca, osiągając 1360/7800 MHz przy standardowym napięciu zasilania. Kolejnym plusem okazuje się system chłodzenia TwinFrozr VI, który chociaż okrojony względem wydajniejszych modeli z backplate i ciepłowodów, sprostał wymaganiom średniego Polarisa. Temperatury na standardowych ustawieniach oscylują w granicy 65C, natomiast po podkręceniu lekko przekraczają 72C, zatem są bardzo przyzwoite. Kultura pracy też pozytywnie zaskakuje, bowiem połpasywny tryb działania do poziomu 60C oraz zaledwie 37,5 dB(A) podczas obciążenia, zapewniają ciszę dotychczas zarezerwowaną głównie dla niereferencyjnych modeli GeForce. Summa summarum jest to najlepszy autorski Radeon RX 470 jakiego dotychczas miałem okazję testować.

Zaciekawi? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więcej jak zwykle, tutaj:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/msi_radeon_rx_470_gaming_x_test_polarisa_prawie_idealnego

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące karty i samego testu.

#purepc #pcmasterrace #komputery #hardware #amd
PurePCpl - Ceny najnowszych Radeonów coraz ochoczej stabilizują się w sensownym pułap...

źródło: comment_d141L9NyTRN05ONcdIIRBW93T59NqbLK.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@sveg: No można, ale:
a) Nie każdy chce kupować za granicą - ich wybór.
b) Kultura pracy i temperatury będą gorsze bo nie będą to karty z tak dobrym układem chłodzenia.

Niestety, coś za coś. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@PurePC_pl Czy jest ktoś w stanie wyjaśnić mi czym ten radeon różni się od tego? Oprócz ceny oczywiście :-D Karta ciekawa, ale najtańsze GTX 1060 6GB zaczynają się już od 1200zl, więc wg mnie to wciąż lepszy wybór.
  • Odpowiedz
@nowaczq: U nas na testach wersja 4 GB jeszcze nie gościła, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują. Różnica to ilość kości pamięci, samo PCB i układ chłodzenia ten sam.
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: alleluja akurat takiego wczoraj odebrałem i zainstalowałem w swoim pudle.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, jak giercałem w fallouta 4 to dziwnie bzyczała karta, jak schowałem gre do paska to przestawała. O co może chodzi?
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: to mnie pocieszyliście(,)....nówka karta... poczekam jeszcze ze dwa dni niech się pogrzeje trochę a jak nie przejdzie to oddaje.

Nagram dźwięk jak wrócę i podrzucę do waszej pro oceny :D
  • Odpowiedz