Wpis z mikrobloga

Jaka sytuacja z rana :D
Mój brat, lvl 16 zaczął w tym roku naukę w technikum budowlanym. Wybrał sam, rodzice chcieli coś innego, ale to też wydawało się ok. Wszyscy myśleli, że będzie siedział przed komputerem i rysował w CAD, młody projektant ( ͡ ͜ʖ ͡)
A tu taki #!$%@?, szkoła wysłała go do firmy tynkarskiej i rano o 6:45 #!$%@?ł smutny przez pół miasta pieszo w roboczych ciuchach na szelkach xD Jutro powiem mamie, żeby robiła mu kanapki ze schabowym, niech ma coś z tego życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pratyki #pracbaza

  • 52
  • Odpowiedz
  • 446
@Daldek poszedł do technikum... I jeszcze uczą go jak wykonywać zawód? To nie liceum, to normalne, że lata się w ogrodniczkach na jakieś ckp, praktyki i robi się za darmo.

  • Odpowiedz
@Areooo51: Mają raz w tygodniu te praktyki. Wcześniej było przez miesiąc przez 3 lata i w 4. klasie 2 tygodnie w firmie.
@Bialy_Mis: No ja o tym wiem, tylko młody i mama byli trochę zaskoczeni, bo spodziewali się że będzie tylko projektował :P Zrozumie to dopiero za kilka lat. Nawet mu trochę zazdroszczę, bo sam myślę o tym czy nie pójść na 2. kierunek na budownictwo :D
  • Odpowiedz
@Daldek: mój brat też był w technikum budowlanym. Wszyscy się śmiali, bo ta szkoła to taka patolka w mieście była. Same zawodówy plus to technikum, które też nie miało najlepszej renomy. A się okazało, że takie tam rzeczy przerabiali, że on mojej siostrze i jej koleżankom belki tłumaczył, bo w technikum miał trudniejsze przykłady niż moja siostra na polibudzie, a i często (za kasę of course) rysował studentom inżynierii (nie tylko
  • Odpowiedz
@tusiatko: Problem w tym, że młody nie jest kozakiem z matmy, więc ze studiami może być średnio :D Chociaż trzymam za niego kciuki, na początku też byłem słaby i dopiero w 3 klasie się porządnie ogarnąłem.
Belki, ramy itd to pikuś, bardziej mnie martwi mechanika gruntów. Zamówiłem wczoraj Wiłuna, niech zacznie się już uczyć :d
  • Odpowiedz
@Daldek: mój brat też był cienki z matmy strasznie, dlatego nie poszedł wtedy do liceum (wiesz to były czasy kiedy do liceum szli ci super mądrzy ;)). Potem zdał maturę z matmy na 6 (jeszcze oceny były).
  • Odpowiedz