Wpis z mikrobloga

#androiddev #programowanie
Co myślicie o pomyśle użycia MAC adress wlan jako device ID? Muszę jakoś identyfikować moich userów, a użycie standardowego device ID wymaga READPHONESTATE, co spamuje usera oknami dialogowymi z pozwoleniem. Z kolei adres mac to tylko ACCESSWIFISTATE - uprawnienie bezpieczne ;)
  • 16
  • Odpowiedz
@priseffects: bez sensu, a wystarczy użyć device id i napisać ze potrzeba do rejestracji, chociaż i tak pewnie 90% osób nie czyta na co sie zgadza ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja wiem że obsługa tych okienek jest #!$%@?, nudna, dużo kodu ale tak będzie lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak się niezgodzi to mozesz wziać MAC.
  • Odpowiedz
@priseffects: W Nougat juz takich rzeczy sprzętowych nie dostaniesz:

To improve device privacy, we have further restricted and removed access to persistent device identifiers such as MAC addresses.
  • Odpowiedz
@priseffects po co Ci identyfikator urządzenia? Nie lepiej identyfikowac użytkownika przy pomocy jego username albo email? Co jak ma dwa telefony? Albo zmieni telefon na inny? Albo zajdzie potrzeba wymiany płyty głównej?

Poza tym Android dąży do całkowitego zamknięcia możliwości identyfikacji urządzenia - jak napisał @jablo
  • Odpowiedz
@priseffects:

ja, android dev od lat

podaję informację, ale wtedy liczba activity, która prowadzi do głównej appki zwiększa się


To w końcu programujesz od lat czy raczej programowałeś kilka lat temu, bo z tego wychodzi, że jednak to drugie... xD
Wyjncyj activity!
  • Odpowiedz