Wpis z mikrobloga

#sprzedam #zegarki Nie taguję watchboners, bo to w sumie tylko kwarc :)

Ciąg dalszy mojej przymusowej wyprzedaży.

Sprzedam mojego ulubionego kwarca - Zodiac Seadragon. Kilka informacji o sikorze:

Model: ZO2290
Koperta: Stalowa, polerowana
Szkło: Utwardzane mineralne
Tarcza: biała
Bezel: Czarny, obracany w obie strony - 60 klików
Lumina: Na wskazówkach i indeksach. Indeksy sa genialne - przestrzenne z luminową w środku, umieszczone pod różnymi kątami. Indeksy nakładane, polerowane.
Mechanizm: szwajcarski kwarc z datownikiem.
WR: 10 ATM / 100 metrów / 330 feet.
Średnica: 38 mm (bez koronki, z koronką 42 mm)
Wysokość: 15 mm
Grawerowany dekiel, sygnowana koronka, klamra i pasek oryginalne, od Zodiaca.

Tarcza koloru białego, wykonana jest z macicy perłowej (lekko mieni się w słońcu). Pasek gumowy, który ma tę właściwość, że delikatnie pachnie... wanilią, czekoladą, ciężko stwierdzić. Kupiłem go od forumowicza z KMZiZ.

Puściłbym go za jakieś 200 złotych - tanio, bo trzeba wymienić baterię już (w tym mechanizmie kwarcowym jest tak, że jak bateria powoli ma się ku końcowi, sekundnik zamiast przeskakiwać co sekundę, przeskakuje co 4 sekundy), stąd tak tanio. Wymiana będzie prosta, ale warto zrobić przy wymianie test szczelności (w końcu wodoszczelność ma już znaczną, bo do 100m) - przy ostatniej wymianie baterii robiłem test szczelności. Za dopłatą 30 zł dorzucę do niego piękne, drewniane pudełko - może służyć wielu zegarkom, nie tylko temu :)
Pobierz mroczne_knowania - #sprzedam #zegarki Nie taguję watchboners, bo to w sumie tylko kwa...
źródło: comment_KpxkUht19v1qVcCkTJs6hI6Zqx1gNUUJ.jpg
  • 10
@harash: Powiedziałbym, że unisex - ten model wychodził również z tarczą różową czy błękitną, idealną dla kobiet. Ten natomiast wg mnie jest bardziej męski, bo biel i czerń się świetnie ze sobą komponują i pasują do codziennego ubioru, chociaż, myślę, że na nadgarstku kobiety też by dobrze siedział (o ile dama ma taki gust). Niektórzy twierdzą, że wszystko poniżej 42 mm średnicy koperty jest damskie :)