Wpis z mikrobloga

@k1fl0w: Kto i jak decyduje czy przestępstwo było motywowane nienawiścią? Przecież to jest tak luźne stwierdzenie, że można je podciągnąć pod każdy atak.
@Anaris: problem popelniania przestepstw jest tak szeroki, ze sa na ten temat grube opracowania. Na czynniki zwiekszajace ilosc przestepstw sklada sie wiele rzeczy. Wysokosc kary ma tutaj male znaczenie
@Internet_the_explorer: ale co się stało w latach 2012-2014 i jakie jest uzasadnienie tego skoku? Poszerzenie listy przestępstw z nienawiści, większe zwrócenie uwagi na internet, gdzie ponoć popełnia się 30% tych przestępstw, a kolejne 20 to rasistowskie graffiti. Czy przewlekłe postępowania i naliczanie podwójne odnotowywanie w statystykach, czy jeszcze coś innego?
@Anaris:

Jakie proponujesz rozwiązanie problemu


Kilka propozycji:

1. Edukacje i to bardzo wczesna. Nikt nie rodzi sie rasista jest to nauczone w rodzinie, szkole, otoczeniu.
2. Wyrazne potepienie tego typu zachowan przez elity rzadzace, a nie ciche przyzwolenie.
3. Byc moze zaoszczenie kar.
@k1fl0w:

1. Edukacje i to bardzo wczesna. Nikt nie rodzi sie rasista jest to nauczone w rodzinie, szkole, otoczeniu.

Genialne, niech państwo narzuci szkołom program nauczania!
Oh wait...

2. Wyrazne potepienie tego typu zachowan przez elity rzadzace, a nie ciche przyzwolenie.

Gdzie jest to ciche przyzwolenie?

3. Byc moze zaoszczenie kar.

Czyli jak pobije człowieka bo tak mi się podobało to mniejsza kara mnie czeka niż gdyby,m go podbił bo jest
@Anaris:

Genialne, niech państwo narzuci szkołom program nauczania!


Mysle ze to dobry pomysl.

Gdzie jest to ciche przyzwolenie


Nawet nie chce teraz mi sie szukac przykladow ale jest tego naprawde wiele.

Czyli jak pobije człowieka bo tak mi się podobało to mniejsza kara mnie czeka niż gdyby,m go podbił bo jest biały? I jak niby chcesz to weryfikować? To jest zaprzeczenie równości wobec prawa i sprawiedliwości.


Niech sad, prokuratura zakwalifikuje dany
@k1fl0w: Kto i jak decyduje czy przestępstwo było motywowane nienawiścią? Przecież to jest tak luźne stwierdzenie, że można je podciągnąć pod każdy atak.


@Anaris: też mnie to zastanawia. Polskie prawo nie przewiduje karania za myśli bo jest to kuriozum. No ale w terrorze poprawności politycznej wszystko jest możliwe jak widac.
Niech sad, prokuratura zakwalifikuje dany czyn i wydadza wyrok. Od tego sa.


@k1fl0w: O nie, każdy musi rozumieć logikę która idzie za wyrokiem. Wg mnie nie powinno być w takich przypadkach okoliczności obciążających np motyw rasowy. Pobicie człowieka niezależnie jakiej rasy powinno być karane tak samo, ewentualnie potem można zastosować okoliczności łagodzące np. jeden drugiemu dał w modę bo został przez niego opluty.
@Anaris: jak najbardziej jest. Miedzy innymi szkola, szkola oprocz nauczania wychowuje. Rozne kampanie spoleczne staraja sie wychowac spoleczenstwo np. "zeby nie jezdzic pod wplywem" etc.
@k1fl0w: Państwowa szkoła służy do prania mózgu. Nawet po tobie to widać. Większość ludzi nie chce żeby ich pieniądze były wydawane na kampanie społeczne.
@Anaris: nasza szkola w ojczyznie chyba tak. Szkola w polsce ma twardy program, nie ma miejsca na indywidualnosci i kreatywnosc. Jest to poprostu zabijane, kazdy kto chce wyjsc poza szereg jest do niego wpychany. Na razie nie widze zeby jakos to sie moglo zmienic. Nie wydaje mi sie zeby akurat szkola w ojczyznie wyprala mi mozg, moje poglady i swiatopoglad to raczej doswiadczenia z podrozy i przebywanie w innych krajach, poznawanie
@k1fl0w: żadna kampania społeczna nie sprawi że sebix przestanie bić ludzi, trzeba go ukarać po fakcie. A szkoły trzeba sprywatyzować. Społeczeństwo zradykalizuje się wraz z pogłębianiem się patologi prawnych takich jak karanie za to że biały pobił czarnego, a nie traktowanie ich jak równych sobie.
@Anaris: to jest film z Grecji. Pewnie sebix'a by nie ruszyl ale wielu innych byc moze. Prywatne szkoly juz istnieja. Wydaje mi sie ze nauczanie powinno byc zagwarantowane przez panstwo z opcjia prywatnego nauczania zamiast w publicznej szkole.
k1fl0w - @Anaris: to jest film z Grecji. Pewnie sebix'a by nie ruszyl ale wielu innyc...
@k1fl0w: Przez prywatyzacja chodziło mi o to żeby państwo nie narzucało w żaden sposób programu. Bez tego prywatne szkoły to fikcja. Akcja ma poruszyć właśnie sebiksa bo to od dokonuje aktu przemocy, jak do niego to nie trafi, to znaczy że pieniądze zostały wyrzucone w błoto. A ten film który wysłałeś jest żałosny bo przy transplantacjach chyba nigdy nie zdarza się tak żeby narządy były zgodne dla przedstawicieli rożnych ras, taka