Wpis z mikrobloga

ze dwa lata dymiłem na egonie, od jakiegoś pół roku na zestawie eleaf iStick 30W + Nautilius duży (na 1,8 ohm). Zestaw dla mnie idealny, ale po pół roku bateria która wystarczała początkowo od rana do wieczora teraz trzyma max pół dnia. chcę więc zmienić moda, ale może teraz na takiego z wymiennymi bateriami. polecicie coś dobrego?
#epapierosy
  • 19
@prze: przeczytałem FAQ, dużo tam pojęć których nie rozumiem, ja niczego nie ustawiam ani nie robię sam grzałek ani nic nie moduję, po prostu chciałbym palić sobie od rana do wieczora żeby mi bateria wystarczała na Nautilius. ustawiam przy 1,8 ohm 3,5V/7W i nic nie zmieniam i nie eksperymentuję.
@mmaraxx: @DexterCho: trudno znaleźć do kupienia ten Pico zwłaszcza sam mod bez atomizera.
to może być głupie pytanie, ale ta
@kabzior: Po kolei, Pico jest w edymie, u mnie w mieście mają go na pęczki, zobacz też na stronę, powinien być. Nie AA, to 18650, takie trochę większe akusy, jak są w bateriach laptopa, też na edymie do dostania bez problemu. Ładować możesz w samym sprzęcie przez micro usb. Dokładnie tak to wygląda, jak się wyładuje to wymieniasz akusy/ładujesz w sprzęcie.
@kabzior to nie są baterie AA tak jak pisze przedmówca tylko większe ogniwa.
Tak wybuchają, jesli używasz ich w sprzęcie bez zabezpieczeń - modach mechanicznych. Nie ma tam elektroniki żadnej. Tylko guzik power parę kabelkow i gniazdo. Zazwyczaj takie mają wygląd rurki. Wybuchają przez spiecia, źle skręcone grzałki ewentualne przeladowanie (choć to już rzadkość). Druga strona medalu nadmierne rozładowanie.
Mod który Ci proponujemy czyli pico to mod elektroniczny z cała gama zabezpieczeń
@kabzior: Dobra już powoli wszystko tłumaczę co byś się nie zabił przypadkiem.

https://e-dym.pl/pl/nowa-cena/2130-75w-eleaf-istick-pico-tc-mod-solo-wo.html

Do tego:

https://e-dym.pl/pl/nowa-cena/1849-akumulator-18650-lg-hg2-3000mah.html?search_query=lg+hg2&results=2

Ładować normalnie przez usb możesz tylko nie ładuj i pal jednocześnie bo elektronika jest wtedy obciążona. Ogniwo to nie paluszek AA tylko 18650. Żeby Ci do głowy nie przyszło wkładać jakiejś laptopowej baterii czy ogniw efest. Bo łapki Ci urwie. Jak coś wal śmiało.
@Sofa: dzięki za info. zamówię sobie z edymu te dwa elementy (LG lepsze niż Samsung?).
jaką ładowarką to później ładować? w sensie przez usb? bo sporo ich mam o różnych parametrach.
@mmaraxx: może własnie tym zabiłem swojego iSticka 30W, bo paliłem jak się ładował często.

mam nadzieję że ten Pico będzie trochę lepiej wykonany niż iStick, który po 3 mcach strasznie się wytarł i nie dość że wygląda brzydko to
źródło: comment_oFps5uoFnri4Ug1ktMLpvkYN7U5BRZeJ.jpg
@kabzior: lg hg2 mają na ten moment największą pojemność (3000mAh) i prąd rozładowania (20A, gdzie np samsung 30q ma 15A) - sprawia to, że statystycznie wytrzymują dłużej na jednym ładowaniu jak i ogólnie wolniej tracą parametry, więc posłużą dłużej.

Co do ładowarki - Pico ma sensowny moduł ładowania w sobie (tylko - mimo że się da - niezalecane jest wapowanie podczas ładowania, mogę wyjaśnić czemu ale to walloftext, w skrócie -
@mmaraxx: @DexterCho: koledzy, a podpowiecie z jakiego materiału jest zrobiony mod? bo waham się nad kolorem i "brushed silver" albo "full black" są super, ale boję się, że to się wytrze i będzie wyglądało kijowo. to jest malowany plastik czy co? wyciera się kolor? a jeśli tak to jaki jest pod spodem?
@kabzior: boki i przycisk są plastikowe, góra i dół - metalowe. Nie zbiera jakoś strasznie rys (mam czarnego) ale można np zarysować plastikową osłonę wyświetlacza.
No i w Polsce widziałem tylko brushed silver - kolory plastiku różne ale wierzchy i spody tylko srebrne, chyba czarny ciężej dorwać.
@Waspin: na edymie jest pełna kolorystyka do wyboru dostępna i właśnie te dwa nowe mi się najbardziej podobają.
chociaż jeśli góra jest metal to przy full black pewnie się ta czerń zetrze i będzie kiepsko wyglądać, chyba wezmę po prostu black.
@kabzior: tryby tc i tcr są do drutów niklowych, stalowych, tytanowych, a Ty masz kanthalowy, więc i tak użyjesz go tylko w prybie power (czy tam wattage), więc zabawa nimi odpada. Jak chcesz, możesz się bawić mocą i... w zasadzie tyle. Miłego używania :)
@kabzior wlaczasz 5x click
Ustawiasz tryb wattage (3x click I szukasz przy pomocy + / -)
Ustawiasz swoje preferencje co do wattow / voltow, blokujesz
Potem + i - jednocześnie blokujesz tym samym zmiany i viola :) powodzenia