Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zwiazki #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski

Powiedzcie mi czy przesadziłem. Czy bardzo przesadziłem, bo to czy lekko przesadziłem to wiem :)

Mamy po 24 lata. Moja dziewczyna jest typową kujonką (na szczęście ładną) wychowaną w przekonaniu że wykształcenie najważniejsze. W szkole same 5 i 6. Wie wszystko na każdy temat. Ja z kolei to typ olewacza bez studiów z ledwo zdaną maturą, ale jestem inteligentny i mądry. Nawet w takim wieku rozwijam swoją firmę z sukcesami. W sumie nie trudno o brak sukcesu jeśli w biznes "bawię" się od 14 roku życia.
Dziewczyna nalega żebym poszedł na studia. Problem w tym że nie widzę w tym najmniejszego sensu. Nie interesuje mnie wiedza którą oferują akademickie uczelnie. Nie odpowiada mi sposób nauczania jak i sam poziom wiedzy.
No i teraz meritum sprawy. W pewnej rozmowie jak zaczęła temat moich studiów powiedziałem jej że po co mam iść na studia jak mam pod ręką ją - chodzącą encyklopedię. No i poszedł mega foch że co to za nastawienie, brak szacunku itp. Sęk w tym że ja nie widzę w tym nic złego. Przecież tak jest - ona ma wiedzę wszechstronną zaś ja mam mądrość i pieniądze, dopełniamy się. A jeśli będę potrzebował jakichś umiejętności bądź specjalistycznej wiedzy to zatrudnię odpowiednio wykształconego człowieka. Tak działa ten świat.
Ogólnie to nie tylko chodzi o tą konkretną sprawę ale ogólnie podobno jestem zbyt bezpośredni. Niestety ja nie widzę w tym nic złego dlatego pytam was o opinię. Czy jestem powiedzmy "w miarę normalny tylko lekko przesadzam" czy jednak MOCNO przesadzam.
Na koniec powiem że może wyszedłem na buca i dziewczyna jest lekko do mnie zrażona ale przynajmniej już mi nie pieprzy o studiach :). Tak więc moja mądrość po raz kolejny potwierdzona hehe

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 44
  • Odpowiedz
@bh933901: za to my obaj jesteśmy przeciwstawnym kontrastem w kwestii bycia mądrym a świadczy o tym to że mając fobię społeczną nie potrafiłeś zauważyć że są inne możliwości pracy bez kontaktu z ludźmi :)
Myślę że już ustaliliśmy co i jak w kilku ostatnich komentarzach i dalsza dyskusja nie ma sensu.
  • Odpowiedz
za to my obaj jesteśmy przeciwstawnym kontrastem w kwestii bycia mądrym a świadczy o tym to że mając fobię społeczną nie potrafiłeś zauważyć że są inne możliwości pracy bez kontaktu z ludźmi :)


@damianooo5: A ty nie zauważyłeś, że pisałem to czysto teoretycznie i wcale nie o sobie, bo ani nie potrafię rozpracować Enigmy, ani nie mam fobii społecznej. Jeśli zaś uważasz, że w jakiś mistyczny sposób mądrością zawsze da
  • Odpowiedz
OP: > Rozumiem, że dokładnie prześwietliłeś wszystkie kierunki na wszystkich uczelniach? Albo chociaż kilka, które mogłyby Cię interesować? Czy tylko powtarzasz bezsensowne slogany?

@pwone: sposób nauczania jest wspólny dla wszystkich państwowych uczelni. Zaś oceniając poziom wiedzy patrzę z wyższej perspektywy a nie z perspektywy czy zostanę dobrze czy źle wykształcony w danej specjalizacji.

To jest anonimowy komentarz.
Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Asterling
  • Odpowiedz