Wpis z mikrobloga

#monitory #pcmasterrace

Mirki, prośba o pomoc w doborze monitora.
Zastanawiam się pomiędzy:
1) gb2788hs-b1
2) gb2783qsu-b1
Właśnie jestem w trakcie testowania pożyczonego monitora gb2888uhsu-b1 i dochodzę do wniosku, że rozdzielczość 4k to jakieś nieporozumienie. Wszystko małe, w przeglądarce strony nie do przeczytania etc.
Z podanych na początku dwóch modeli pierwszy kusi 144hz (ale 1920x1080 jak na tyle cali i odległość gdzie monitor stoi to chyba jednak za mało, drugi natomiast rozdzielczością 2560x1440. Co robić jak zyć! Poratujcie radą.
  • 8
@miastowu: Weź 144hz. Nie są drogie, super w grach jak cs:go.

Technologia 4K w monitorach jest nadal w powijakach i myślę, że na razie nie ma co w to wchodzić.

Ja też kupuję sobie monitor 144hz, bo najwięcej w csa gram ze wszystkich gier, a w tej grze to robi ogromną różnicę. W przyszłości, jak dostępność będzie większa przerzucę się na coś w tym stylu http://www.ceneo.pl/31218747#tab=spec.

Ale jednak wolę 32 calówki
@Pooodi: do 4k nawet nie fikam, testuje tak naprawde tylko ilosc cali - czy bedzie mi to odpowiadalo.
No wlasnie 144hz kusi mnie mega, ale problem w tej maksymalnej rozdzielczosci - 1920x1080. Mam teraz taką ustawioną i wszystko jest za duże, rozwinięte menu start zajmuje mi pól wysokości monitora ;)
@miastowu: Musisz wybrać co wolisz. Czy 144Hz czy rozdzielczość 1440p ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciężko o sprzęt, który dałby Ci możliwość wykorzystania większej częstotliwości odświeżania i wysokiej rozdzielczości. No chyba, że w starych grach.