Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie znacie mało znane, a cholernie warte odwiedzenia miejsca w Europie?

Nie chodzi mi o stolice państw, ale o miejscowości gdzie nie ma lotnisk. Da się tam jednak dojechać pociągiem czy innym publicznym transportem.

Ja od siebie dam:
Alberobello (Włochy)
Cinque Terre (Włochy):
Tuzla (Rumunia) i magiczna kopalnia soli


Poniżej jest ogrom hasztagów. Nie otwieraj.

lehooleh - Mirki, jakie znacie mało znane, a cholernie warte odwiedzenia miejsca w Eu...

źródło: comment_nTIVtPmL02ip0G3x0M4ksPANtAkedGqA.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@lehooleh: byłem w tym roku na wycieczce autem przez całą Rumunię. Ogólnie w każdym kraju można znaleźć sporo takich miejsc, osobliwych, w Rumunii zdarzało się że każda osobna wioska miała swój mały unikatowy folklor, jakiś drobiazg którym odróżniają się od reszty, naprawdę super to wygladalo, na koniec byłem przez tydzień w Eforie Sud, zaraz obok miejscowości podanej przez ciebie i szczerze to nic o niej nie słyszałem.
  • Odpowiedz
@lehooleh: pierwsze z brzegu: Czechy: skalne miasto adrspah, przełom laby wraz z częścią niemiecka, Morawski Kras, czeski krumlov, mikulov wraz z lednice, karlove wary
Austria: grossglocknerstrasse, halstatt, jako przystanki Salzburg, graz, Słowacja słowacki raj, miasteczka wzdloz kolejki Poprad- Tatry, Węgry: miszkolec skalny aquapark, Dolina pięknej panny w egerze, tichany nad Balatonem, Niemcy od naszej strony, Drezno, miśnia, szwajcaria saksonska/polabska, spreewald, Rugia z binz i parkiem narodowym jasmund. Nie chcę mi
  • Odpowiedz
@lehooleh: heh, w takim razie ominąłem ją o około 50km bo stanąłem w Targu Mures na obiad i zatrzymałem się na noc w Sighisoarze, swoją drogą chyba najładniejsze miasto w Rumunii (po Sybinie oczywiście) jakie widziałem, ja jechałem z zabytkami według podręcznika, na 20 najważniejszych odwiedziłem 18 w dwa tygodnie z czego pierwszy tydzień w drodze nad morze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz