Wpis z mikrobloga

@Nuuk: Każdemu kto się boi mówię to samo: idź do biedronki, tam są żeberka długo gotowane w niskiej temperaturze (3h w 85'c), w chłodniach na mięsie. Jak ktoś po spróbowaniu tego nie zapragnie się w to bawić to ja nie wiem, kubków smakowych nie ma.
@mlody18: Poprawione, nawet nie będę się tłumaczył. Dzięki.
  • Odpowiedz
Ludzi się boją nie ma czego


@Nuuk: może nadmiernego kontaktu żywności z plastikiem? Poza tym tu raczej cena gra rolę, bo nie każdy ma tę możliwość zmontowania sprzętu samemu. No chyba, że ja o czymś nie wiem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@matra: pewnie tak, ale o ile używa się torebek bez tych wszystkich gówien w plastikach to nie ma co się bać. Mi się wydaje, że ludzie bardziej boją się niedogotwanego mięsa
  • Odpowiedz
@matra: Zawołam jak napisze wspomniany post w końcu, opiszę zestaw za mniej niż 200zł (wyedytowana cena, zapomniałem że zgrzewarka jeszcze, było 150zł), jeszcze tylko parę testów muszę zrobić. I wiesz, kontakt z plastikiem w tym wypadku jakiś straszny nie jest, pamiętaj że to odbywa się w dość niskich temperaturach. Ludzie, jak wspomniał @Nuuk, mają zakodowane ze zagotowane to dopiero zdrowe. Ale białka ścinają sie wczesniej, pasteryzacja przebiega na niższych temperaturach
  • Odpowiedz