Wpis z mikrobloga

Wykopki,

Mam pytanie do ekspertów od #office365 oraz #sharepoint.

Od pewnego czasu moja firma korzysta z Office'a 365 - szefowa, która nie bardzo jest w duchu z techniką stwierdziła, że trzeba zacząć korzystać z chmury aby lepiej współpracowało się między jednostkami naszej firmy. Dostałem zaszczytne dodatkowe obowiązki z tym związane. Prawdę mówiąc nigdy nie pracowałem na chmurze, więc tego rodzaju rzeczy są dla mnie nowością, ale przyjemnie jest coś innego zrobić, niż raz po raz przerzucać tony papierów.

Na ten moment staram się usprawnić nasz kalendarz na różnych witrynach, które należą do naszych ośrodków. Problem polegał na tym, że ze względu na profil naszej działalności (ośrodek medyczny), musieliśmy dostosować kalendarz do konkretnych potrzeb. Pomysł u mnie w ośrodku padł na podział kalendarza względem konkretnych lekarzy oraz dodatkowych eventów. Aby uzyskać rozróżnienie pomiędzy konkretnymi lekarzami skorzystałem z następujących rzeczy:
1. Utworzyłem dla każdego lekarza nowy kalendarz
2. Korzystając z funkcji "Nakładanie kalendarzy" zsynchronizowałem każdy kalendarz z głównym i rozdzieliłem to kolorami.

Wygląda to tak jak w linku nr 1: https://imageshack.com/i/po9SBVOFj

I w zasadzie wszystko pięknie, tylko że po wejściu w konkretny dzień mam rozjechany burdel, który niekoniecznie sprzyja przejrzystości.

Wygląda to tak jak w linku nr 2: http://imageshack.com/a/img924/3761/JCQOrI.jpg

Generalnie jeśli ktoś jest połapany o co chodzi (który kolor przypisany jest danemu lekarzowi) to nie będzie miał problemu aby to jakoś odróżnić, ale dla osób mnie kumatych w odczytywaniu wszelkiej maści schematów, diagramów lub własnie czegoś takiego, to myślę że czytelność = 0. Więc moje #pytanie a właściwie #pytaniedoeksperta, czy istnieje możliwość posegregowania tego w widoku dziennym wg. konkretnego podtypu kalendarza, tak aby to wyglądało jak:

w linku nr 3: http://imageshack.com/a/img924/1206/xdLkeq.png ??

Czy istnieje jakiś sposób w ustawieniach modyfikacji widoku, dzięki któremu mógłbym osiągnąć efekt podobny do tego na zdjęciu powyżej ?

Od osoby, która nas wspiera w użytkowaniu #office dostałem tylko następującą odpowiedź:

Oczywiście modyfikacje są możliwe. Wymaga to jednak w tym wypadku Sharepoint Designera i grzebania w kodzie .aspx

W praktyce to jednak oznacza, że te modyfikacje bez programisty są niemożliwe.
Ja osobiście bym chyba jednak realizował to zadanie nie poprzez listę Kalendarz tylko przez stworzenie listy niestandardowej.

Jakoś nie wierzę, że mądre głowy nie przewidziały opcji segregowania po konkretnym podpisanym kalendarzu.

#pomoc #kiciochpyta #pytanie #it
  • 10
  • Odpowiedz
@True_freedom: jest jeszcze opcja ogarnięcia tego JavaScriptem i podpięciem przez JSLink. Co by nie było wymaga to developmentu i myślę że nie uda Ci się nie zapłacić swojemu sharepointowcowi.

@test_user: hahaha, odpowiedz w stylu:
- Ten samolot lecący do USA jest brzydki, da się coś tym zrobić?
- Idz piechotą.
  • Odpowiedz
@PiotrekSul: Może okażę swoją ignorancję, ale serio nie ma innej opcji niż babranie się w kodzie ? Przecież kalendarze są nałożone na jeden główny. Opcja sortowania wg pod-kalendarza nie została przewidziana ?

Generalnie ubogi jest ten kalendarz na SharePoint. Funkcjonalność beznadziejna bo jednowymiarowo się człowiek nim posługuje. Gdyby nie nadpisanie tych pomniejszych kalendarzy to mielibyśmy zlepek jednolity, który nie odróżnia ani osób ani wydarzeń.
  • Odpowiedz
@True_freedom: Kalendarze od zawsze były kiepskim motywem w SP i niestety nic w tym nie poprawiają :(
W prawie każdym intranecie który robiłem klient chciał lepszy kalendarz niż ten defaultowy ale z drugiej strony prawie każdy chciał inny bajer w tym kalendarzu - wszystkim nie dogodzisz.
  • Odpowiedz
@PiotrekSul: To prawda, ale gdy na jednej witrynie pracuje kilka osób i chcesz to jakoś rozróżnic to myślę, że opcja podziałki oraz oznaczania wg. kategorii byłaby całkiem dobrym rozwiązaniem. W zasadzie to na witrynie w domyślnych ustawianiach z kalendarza może korzystać jedna osoba :/
  • Odpowiedz