Wpis z mikrobloga

Jako troche hejter obecnego #apple (głównie przez samych użytkowników) i osoba mocno wpatrzona w Androida postanowiłem przeczytać biografię Steva Jobsa. Jego postać z perspektywy paru ostatnich lat jego życia nie wydaje się szczególna - ot facet robił zawyżone cenowo produkty dla hipsterów. Ale w momencie kiedy poznaje się jego historię, dziwne dzieciństwo i momenty w których jeszcze jako dzieciak poznaje osoby odpowiedzialne za dzisiejszy obraz komputerów, informatyki a nawet elektroniki to mam uczucie że jednak był wielki.

Zobaczymy co przyniesie reszta ksiązki bo nie jestem jeszcze nawet w połowie :P

Szczerze polecam jako osoba która unikała biografii jak ognia i zawsze wolałem historie oparte na akcji.

#apple #iphone #ksiazki #stevejobs
Pobierz Python - Jako troche hejter obecnego #apple (głównie przez samych użytkowników) i oso...
źródło: comment_sIi7rHyAtndkBPVEKDJuCOoond8Gl4cR.jpg
  • 16
ot facet robił zawyżone cenowo produkty dla hipsterów


@Python: typowe chlopo-robotniczne postrzeganie swiata, bez młota to nie robota, hehehe.
Rozwiń


@Python: takie typowe w swiecie "ajti" postrzeganie, ze kazdy kto nie rozumie komputerów/telefonow etc - jest głupi. Natomiast Apple jako takie, glownie pod Stevem tworzylo produkty po prostu dla ludzi - nie najnowsze, nie unikalne, po prostu w pewien niewymowny sposob lamiace bariere ktora byla/jest problemem dla "zwyklych" ludzi.
Podobnym przykladem jest olewanie jakiegokolwiek UI/UX - co widac np. w Linuksie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Myślę że gdy dobrniesz do końca to po prostu rozczarujesz się jego osobowością, która jest w książce opisana bez kolorowania.


@Leicester: Zdaje sobie sprawe bo negatywne rzeczy o nim już kiedyś poznałem - ale znając całość może inną perspektywe zobacze. Nie licze na zbawiciela ani postać pozytywną. Zresztą biografia takiej osoby byłaby nudna ;>

@M4ks: Zgadzam się i w sumie wynika to już z rozumowania Jobsa od najmłodszych lat kiedy
Zgadzam się i w sumie wynika to już z rozumowania Jobsa od najmłodszych lat kiedy wpadł na to że właśnie na tym zrobi hajs.


@Python: Jak to bylo, gdy zobaczyl narodziny zrebaka, czyli firmware i hardware razem? xD
@M4ks: Heh no takie wstawki są strasznie przesadzone ale sam autor przyznaje ze Steve mógł mu naściemniać.

Bardziej chodzi mi o stworzenie BlueBoxa którego postanowił ładnie opakować tylko po to żeby sprzedawać go za 300% ceny części.