Wpis z mikrobloga

#prawo #aliexpress #firma

Rejestrował kiedyś ktoś firmę do EORI?

Jak to do cholery zrobić? Paczka mi na cle leży a ja nie mam numeru, nie wiem o co chodzi z jakimś podpisem kwalifikowanym :( da się to załatwić bez jeżdżenia po mieście?
  • 5
  • Odpowiedz
@miud: O numer EORI mozesz wystąpic w najblizszym oddziale służby celnej lub poprzez portal PUESC.gov.pl. Podpis kwalifikowany jest potrzebny w celu uwierzytelnienia Twojego wniosku o numer EORI skladanego elektronicznie za pomocą PUESC. Profil Zaufany jakis czas temu rowniez byl akceptowany, wiec moze obejdzie się bez podpisu kwalifikowanego. W jednym i drugim przypadku średnio widzę szanse na uzyskanie numeru EORI szybciej niz w ciągu 2-3 tygodni.
  • Odpowiedz
W jednym i drugim przypadku średnio widzę szanse na uzyskanie numeru EORI szybciej niz w ciągu 2-3 tygodni.


@jarekw9: E bzdura, mi to zajęło 6 dni.
Rejestracja na PUESC -> potwierdzenie tożsamości w UC -> Rejestracja podmiotu -> wydanie EORI
  • Odpowiedz
@miud: Jak zarejestrujesz pierwsze konto, to dostaniesz info, że musisz czekać na potwierdzenie go przez urzędnika. Wtedy zadzwoń tam i poproś, żeby zrobili to teraz (bo normalnie mają na to kilka dni) - u mnie nie roboli problemów i po chwili dostałem potwierdzenie.
  • Odpowiedz