Wpis z mikrobloga

#lucznictwo
Czym się różni łuk typu hunter od recurve na strzelnicy(typowe strzelanie do tarczy) jeżeli oba posiadają sloty na celownik, stabilizator, podstawkę etc.?
Chciałabym Samicka SHT, który ma możliwość mieć dodatkowe akcesoria, a z drugiej strony mam w tej samej cenie Cartel Fantom Fiber i tak dumam nad tym.
  • 22
  • Odpowiedz
@Phatee: hunter, to bloczek, recurve to klasyk. Różnica w samym strzelaniu jest spora, bloczek jest 'dla emerytów' bo technika nie jest tak ważna jak przy klasyku. Do rekreacyjnego strzelania raczej bloczek.
Bloczek jest dokładniejszy, stąd na zawodach minimalnie inaczej się punktuje niż w klasyku.

Cartel Fantom Fiber

to nie są przypadkiem same ramiona? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Samick SHT to nie jest łuk bloczkowy, ale ma typ: take down, hunter field.


@Phatee: marketing ( ͡° ͜ʖ ͡°) chodzi o to, że jest z innych komponentów zrobiony, lżejszy mniej sztywny od klasycznych, nadaje się do Field'a czyli łażenia po lesie.
  • Odpowiedz
@daedalus_pl: No to żargon sklepów internetowych mi pokiełbasił. Bloczkowe dzielą na sportowe i myśliwskie, a klasyczne na refleksyjne(a potem olimpijskie, hunter, wschodnie etc) i longbow. Cały czas mówiłam o klasykach. Łuku bloczkowego za tę cenę bym nawet pod uwagę nie brała, nawet z takiego nie strzelałam to co ja mogę powiedzieć.

@sebawo: ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam w zakładkach z 10 sklepów z łukami i w
  • Odpowiedz
@Phatee: a z czego strzelałaś do tej pory? nie lepiej wybrać się do jakiegoś klubu/uks'u i zobaczyć co mają? Postrzelać pod okiem kogoś doświadczonego? Nie wiem ile masz lat, ale strzelaniem z 'klasyka' można sobie krzywdę zrobić źle dobierając siłę oraz przez złą technikę.
  • Odpowiedz
@sebawo: Strzelałam około miesiąca z Samick Polaris z 30m pod okiem trenera i chcę nadal strzelać na strzelnicy ale mieć własny łuk. Te parametry odnośnie wagi, długości umiem dobrać(poza strzałami, ale poproszę jakiś sklep o doradzenie mi lub w klubie się spytam o długość i parametr strzały aluminiowej do wybranego łuku).
  • Odpowiedz
@Phatee: no to pytaj trenera co by Ci poradził, zna Twoje umiejętności i postępy, więc pewnie dobierze. A i bankowo załatwi coś po niższej cenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
btw strzelnica jest do broni palnej, z łuku się strzela na torach łuczniczych :P
  • Odpowiedz
Strzelałam około miesiąca z Samick Polaris z 30m pod okiem trenera i chcę nadal strzelać na strzelnicy ale mieć własny łuk.


@Phatee: Jeśli lubisz strzelać tarczowo to raczej inwestuj w sportowy łuk niż w huntera. Huntery to bardziej do strzelania 3D. Mam oba rodzaje i jak miałbym łazić po lesie ze sportowym to udręka bo za duży, a z kolei z huntera strzelanie tylko do tarczy to nuda ;)
  • Odpowiedz
@daedalus_pl: ah, no tak, za moich czasów jeszcze nie było takiego 'marketingowego' rozróżnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@sebawo: To nie jest marketingowe rozróżnienie. Takiej klasyfikacji używa się powszechnie na różnych zawodach. Uproszczając, do tej kategorii lądują łuki z wyraźnymi refleksami i głęboką półką pod strzałę - bez znaczenia, czy są to łuki jednoczęściowe, czy składane np. jak łuki klasyczne. Nieraz w zawodach wraz z hunterami strzelają
  • Odpowiedz
Nieraz w zawodach wraz z hunterami strzelają klasyki bez oprzyrządowania (tzw. barebow)


@daedalus_pl: no swego czasu jeździłem po polsce po róznych zawodach jak początkowo były tylko i wyłącznie klasyki, potem w pucharze polski zaczęli strzelać z bloczków, innego rozróżnienia nie było, a z 'hunterów' czy 'barebow' strzelały dzieciaki na bardzo małe (5-10m) i małe(15m) odległości. I wszystko to były 'klasyki' stąd to nazwewnictwo jest dla mnie nowe. Potem na imprezach zaczęły
  • Odpowiedz
99,9% ludziom łuk kojarzył się tylko z Robin Hoodem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@sebawo: To akurat się nie zmieniło i pewnie jeszcze długo nie zmieni. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do samego łucznictwa, to faktycznie idzie ostro naprzód i to cieszy. Jeszcze kilkanaście lat temu łucznictwo tradycyjne w Polsce to była garstka osób z łukami od Bisoka. Teraz jest coraz więcej ludzi w
  • Odpowiedz
@daedalus_pl: no ja pamiętam jak pan Adam zaczynał, choć z jankiem z żywca ciężko było wtedy konkurować. Zresztą brudy wychodzą cały czas z tego towrzystwa :P
Co do sprzętów, to ja tam nie narzekałem, Hoyt'y to było coś, ja od Rubina zaczynałem, ale jak dostałem w łapki avalon plusa z kompletem nowych X10 to się czułem jak mistrz olimpijski na każdych zawodach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@daedalus_pl: No to wybiorę łuk typowo sportowy. Cartel Fibera lub coś podobnego, Samick chyba ma w tej cenie ramiona Vision to już wybiorę co mi się bardziej podoba. Do tego cięciwa dacronowa, jakiśtam celownik i się zastanowię nad podstawką, bo nie wiem jeszcze co wybrać.
  • Odpowiedz
Nie chcę robić kolejnego wpisu, więc spytam już tu:

Przeglądam oferty sklepów internetowych i chciałam się spytać czy może ktoś wie dlaczego w tym sklepie: http://www.sagittarius-archery.eu/ wszystko jest tak jakby... dużo tańsze niż wszędzie indziej? Sklep ma dobre opinie, ale nie ufam, bo oferta aż za dobra ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Phatee: No nie wiem, mój łuk jest tam sporo droższy. Nie robiłem tam zakupów więc nie
  • Odpowiedz
@excavtio: Wysłałam do Sagittatiusa pytanie na maila i po 2 dniach nadal nie ma odpowiedzi więc może to faktycznie oszustwo. Z drugiej strony na te rzeczy, które się przymierzam mają cenę nawet o 100zł lepszą niż w innych sklepach więc nie jestem pewna.

Jeszcze pytanie: co daje to, że podstawka jest magnetyczna? Aluminiowe strzały na niej nie skaczą, bo są przyciągane?
  • Odpowiedz