Wpis z mikrobloga

Czy #zagranico patrzą się na to wykształcenie tak jak w Polsce mimo, że ma się te minumum 2 lata doświadczenia zawodowego?
Ktoś mi kiedyś powiedział, że w ogłoszeniach są takie wymogi, żeby wyeliminować głąbów, którzy myślą, żę jak umieją Worda to aplikują na stanowisko programisty, bo się "zna" na komputerach. No i przyznajmy się, ludzie po studiach jednak coś tam mają w głowie, bo ukończyć studia to też nie takie hop siup.

#emigracja #programowanie #pracbaza

Gdy ma się jedno z tych rzeczy to który liczy się najbardziej na rynku pracy zagranicą?

  • Wykształcenie 14.0% (7)
  • Doświadczenie zawodowe 86.0% (43)

Oddanych głosów: 50

  • 9
@wykopek12: W UK, przynajmniej w mojej okolicy wyksztalcenie IT nie ma praktycznie zadnego znaczenia. Jedyne "wyksztalcenie" jakie moze ci pomoc w zdobyciu pracy to oficjalne certyfikacje (RHCSA, RHCE, PHP, Symfony itp.) ale pamietaj takie certyfikacje co najwyzej pomoga ci w zdobyciu pracy, bez nich tez nie ma wiekszego problemu. Studia IT w polsce nie ucza praktycznie niczego, nie trzeba umiec tylko zdac, a jak nie zdasz to sa poprawki itd. Prawdziwa
@wykopek12: Zależy od branży. Ja robie w energetyce i bez formalnego wyksztalcenia ani rusz. Kolega pracuje w banku, ale studiów nie ma. W zawodach gdzie wazny jest kontak z klientem albo myślenie doświadczenie jest najważniejsze bo nawet po oxfordzie mimo że to najlepsza uczelnia na świecie, można być bucem, i zaprawdę jest ich wielu, ktorzy myślą że pozjadali wszystkie rozumy.
Studia IT w polsce nie ucza praktycznie niczego, nie trzeba umiec tylko zdac, a jak nie zdasz to sa poprawki itd.


@JollyGiant: Poniekąd się zgadzam, poniekąd nie. Widzę pewną różnicę miedzy mną (student informatyki), a ludźmi bez wykształcenia w tym kierunku (podobne stanowisko, czasami nawet wyższe z racji stażu w firmie, ten sam wiek). I mówię tutaj o różnicy na plus. Siłą rzeczy na studiach ogarnia się rzeczy, których w życiu
@M4lutki: Ja spotkalem sie z ludzmi z obu gatunkow. Zarowno po studiach informatycznych ktorzy nie mieli za bardzo pojecia co robia jak i ludzi ze srednim ktorzy dzieki swojej pasji wyprzedzali o lata swietlne nawet dobrych studentow. Dlatego gdy patrze na CV roznych kandydatow to staram sie nie faworyzowac studentow, bo to nie fakt ukonczenia szkoly sie liczy tylko wiedza. Mi to wszystko jedno jak kandydat ta wiedze zdobyl wazne ze
to staram sie nie faworyzowac studentow, bo to nie fakt ukonczenia szkoly sie liczy tylko wiedza


@JollyGiant: Faworyzować za same studia? Pewnie, że nie. W żadnym wypadku, bo na koniec dnia liczy się tylko wiedza. Jednakże powstrzymałbym się od mówienia, że studia niczego nie uczą - dla mnie to lekkie nadużycie, chociaż do niedawna sądziłem podobnie.

Mi to wszystko jedno jak kandydat ta wiedze zdobyl wazne ze ja ma i potrafi