Wpis z mikrobloga

Ankieta: Którego języka programowania najlepiej nauczyć się w pierwszej kolejności? Nie chodzi o zarobki 15k ale raczej duża szansa na conajmniej 80% średniej krajowej przez najbliższe 10 lat (pytanie dla tych co już programują, co wam mówi intuicja?

#pcmasterrace #programowanie

Którego języka programowania najlepiej nauczyć się w pierwszej kolejności? Nie chodzi o zarobki 15k ale raczej duża szansa na conajmniej 80% średniej krajowej przez najbliższe 10 lat (pytanie dla tych

  • Java 27.1% (42)
  • C 9.7% (15)
  • C++ 16.8% (26)
  • Python 22.6% (35)
  • JavaScript 14.8% (23)
  • C# 9.0% (14)

Oddanych głosów: 155

  • 28
@cyberprank2088: C++ imo najlepiej na początek bo wyrabia dobre nawyki, jest bardzo restrykcyjny. Potem C#/Java jako język wyższego poziomu. C jeśli chcesz programować bieduino czy jakieś atmegi. Phyton i JS to języki skryptowe, mają troche inne zastosowanie niż C# i Java
@biwalencik #!$%@? z pamięcią bo jej mamy obecnie dużo, chodzi o dobre nawyki. Łatwo z cpp przejść na coś z gc czy tam język który pozwala na inne herezje (na przykład php które potrafi sparsowac niezłe potworki), w drugą już nie.
@cyberprank2088: Ale to jest zależne od twojego przyswajania - rózni ludzie mają róznie - w dawnych czasach miałem kolege, interesował się bardzo elektroniką, próbował się nauczyć programować, ale nie rozumiał o co chodzi w tych abstrakcjach językowych. Okazało się, że najlepiej przemówił do niego asembler i tak na prawde od tego języka zaczął się uczyć, póxniej jak zrozumiał na czym polega programowanie poznał inne języki. Oczywiście takich przypadków pewnie będzie 1%
tak, a później potrzebujesz 4GB ramu w telefonie, żeby appka do robienia zdjęć się nie wywalała.


@CichyGlosZTyluGlowy: Brednie. Raczej większość problemów z pamięcią w oprogramowaniu opartym na jezykach z GC, to wina #!$%@? programistów. Bo jak gość wczytuje całego DOMa do pamięci i nie zna takich narzędzi jak strumień to tak jest.

#!$%@? programista + język typy C to jeszcze większe problemy z pamięcią niż #!$%@? programista + java w andku.
@cyberprank2088: ja pierwszy język przyswajałem w szkole na informatyce i to był C++, na początku było fajnie bo programowanie takie elitarne (xD), skończyliśmy gdzieś w okolicach nauki sortowania bąbelkowego i innych sortowań, ale wszystko czego się uczyliśmy było wykorzystywane do robienia obrazków ze spacji i hasztagów, co mi obrzydziło ten język całkowicie, cały czas praca na konsoli, po ponad roku powracam do programowania, ale już webowego i html/css/javascript jest dla mnie
@kuskoman: ok też zaczynałem od helloworlda. ale chodziło mi o to że komentarz twój zachęcał do olania wydajności, a z tego trzeba chociaż sobie zdawać sprawę więc nauka od Algorytmów i Struktur danych (jak to studenty #!$%@?ą) jest IMO dobra