Wpis z mikrobloga

#polityka #neuropa #tusk #bojowkadonaldatuska

Król Europy, dwukrotny Premier Polski, wierny i kochający swój kraj Patriota, JE Donald Tusk wypowiedział się dziś:

Najważniejsze, by Polska nie dołączyła do tych, którzy chcą dziś zachwiać europejskim statkiem - powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk po wtorkowym spotkaniu z premier Beatą Szydło w Warszawie. Szef Rady Europejskiej odwiedza unijne stolice w ramach konsultacji przed piątkowym nieformalnym szczytem.

- Europa jako nasz wspólny interes zasługuje na wsparcie i nasze wspólne działanie. Nie zawsze jesteśmy tego świadkami. Tu w Warszawie namawiałem panią premier, aby jej rząd potraktował też Europę jako coś, czym się warto wspólnie opiekować, a nie atakować czy kwestionować - mówił po spotkaniu z premier Beatą Szydło Donald Tusk. "Byłbym stanowczy, ale też ostrożny" Zdaniem Tuska, w Bratysławie "na pewno pojawią się pomysły i emocje".

- Najważniejsze, żeby Polska nie dołączyła się do tych, którzy dzisiaj tym europejskim statkiem chcą trochę zachwiać - dodał. Stwierdził też, że "potrzebujemy Europy stabilnej, silnej i możliwie zjednoczonej". Przewodniczący Rady Europejskiej powiedział również, że jego misja jest "prosta, co nie znaczy łatwa".

- Prosta w tym sensie, że przed spotkaniem w Bratysławie, gdzie spotkają się państwa członkowskie, które pozostały w Unii Europejskie po decyzji Brytyjczyków, żeby ta 27-ka zademonstrowała i zaproponowała także pewne praktyczne rozwiązania, które wzmocnią Unię Europejską, a nie osłabią - mówił Tusk.

- Taka jest moja intencja. Nie jest to dzisiaj proste - Europa po kryzysach - i finansowym, kryzysie migracyjnym i oczywiście po decyzji Brytyjczyków, jest na pewno dzisiaj politycznie mniej stabilna - powiedział przewodniczący.

Skomentował też słowa Beaty Szydło o tym, że "family photo" na szczycie UE nie wystarczy.

- W dużej mierze od polskiej delegacji będzie zależało, czy jedyną pamiątką po Bratysławie będzie zdjęcie, czy też pozytywne dla UE rozstrzygnięcie - powiedział.

- Nie przyjechałem się licytować na ironiczne uwagi, czy złośliwości, jestem w tym niezły, ale nie to jest celem mojej wizyty, tylko wzmocnienie też pozycji Polski w Europie - dodał.

- Próbowałem także przestrzec polskich polityków przed nadmiernym szarżowaniem w Europie. To nie jest tak, że mamy wszystko zagwarantowane raz na zawsze - podkreślił Tusk.

- Na miejscu polskiego rządu byłbym stanowczy, ale też ostrożny wtedy, kiedy tego potrzebuje sytuacja - stwierdził. Ostrzegając przed rewolucyjnymi zmianami traktatowymi powiedział, że takie zmiany mogą Polsce zaszkodzić.

- Polsce taka Europa jaka jest, ze wszystkimi wadami, na razie bardzo się opłaciła - powiedział. - Pomysły na rewolucje ustrojowe, na zmiany traktatowe, traktowałbym z wielką ostrożnością - dodał.

"Życzę opozycji w Polsce, żeby jak najszybciej znalazła wspólny język"

Tusk był też pytany o ocenę kondycji dzisiejszej opozycji w Polsce.

- Wiadomo, że opozycja, szczególnie na początku kadencji, jest w trudnej sytuacji, ale nie tylko w Polsce, zawsze tak było. Tak naprawdę o kondycji i skuteczności opozycji rozstrzygają ostatnie miesiące kadencji, a więc to, co się dzieje tuż przed wyborami, a nie tuż po wyborach - powiedział szef Rady Europejskiej.

- Dlatego - mówił Tusk - trzeba być cierpliwym i ostrożnym w ocenie skuteczności dzisiejszych partii opozycyjnych.

- One może nie są tak efektywne, jakby chcieli ich sympatycy, ale na to mają jeszcze trochę czasu. Najważniejsze, żeby umiały znajdować ze sobą wspólny język. To, co czasami bywa irytujące, (...) to (jest) wtedy, kiedy partie opozycyjne i ich liderzy zajmują się bardziej sobą niż władzą - podkreślił.

Zdaniem szefa Rady Europejskiej, opozycja jest od tego, żeby krytykować władzę, a nie żeby walczyć między sobą.

- Tego bym życzył opozycji w Polsce, żeby znalazła jak najszybciej wspólny język - zaznaczył.

Pytany, czy w trakcie swojej wizyty w Warszawie ma zaplanowane spotkanie z politykami PO, Tusk odpowiedział:

Nie mam żadnego problemu, żeby spotykać się z polskimi politykami, szczególnie z przyjaciółmi z Platformy, ale nie było zaplanowane na dzisiaj żadne spotkanie.

klik

Widać zatroskanego o swój kraj patriotę. W jego głosie widać żal o to, co PiS wyprawia z Polską. I choć wie, że jest niesłusznie w Polszy szkalowany, że go obrażają, ukazują w złym świetle i tworzą miejskie legendy... on się od swojego kraju nie odwraca...

Oby powrócił jak najszybciej i zrobił porządek.

Donaldzie, dziękuję, że jesteś!
Goofas - #polityka #neuropa #tusk #bojowkadonaldatuska

Król Europy, dwukrotny Prem...

źródło: comment_CCVjXWoRU31mJW7pDpUcgqKP4zjojLXd.jpg

Pobierz
  • 15
Najważniejsze, by Polska nie dołączyła do tych, którzy chcą dziś zachwiać europejskim statkiem


@Goofas: popieram! Niech się Polska nie przyłącza do Niemiec i Francji rozwalających UE od środka.
@Goofas: Nie wiem jak bardzo trzeba być #!$%@? aby chcieć powrotu tego zdrajcy.
Okej możesz być nawet lewakiem, ale jak można nie zauważać że on zniszczył prawie całą Polske?
Taki mądry jesteś i wytykasz błędy czy kłamstwa PISowi a czekaj pomyślę 10 sekund i znajde sobie jakieś kłamstewko tuska hmm...
VAT który zabija małe firmy i przedsiębiorstwa. Gdzie obietnica twojego Króla Tuska, że będzie tylko chwilowe?
http://niewygodne.info.pl/artykul6/02720-Mija-5-rocznica-podniesienia-stawek-VAT-przez-Tuska.htm

Dobra być sobie lewakiem
ImNewHere - @Goofas: Nie wiem jak bardzo trzeba być #!$%@? aby chcieć powrotu tego zd...

źródło: comment_OoQrnPWsFZrreozxzaB49Szazuz0318A.jpg

Pobierz
Nie wiem jak bardzo trzeba być #!$%@? aby chcieć powrotu tego zdrajcy.


@ImNewHere: JE Donald Tusk nie jest zdrajcą

Okej możesz być nawet lewakiem


@ImNewHere: centrum here

ale jak można nie zauważać że on zniszczył prawie całą Polske?


nieprawda

VAT który zabija małe firmy i przedsiębiorstwa.


Nie jestem właścicielem firmy/przedsiębiorstwa, więc nie powiem Ci jak podniesienie o 1 procent vatu wpłynęło na to. Firmy w których pracowałem dotychczas były cały