Wpis z mikrobloga

Ewangelia św. Łukasza

20:45 A gdy cały lud słuchał, rzekł do uczniów:
20:46 Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy chętnie chodzą w długich szatach i lubią pozdrowienia na placach i pierwsze krzesła w synagogach, i przednie miejsca na ucztach,
20:47 A pożerają domy wdów i dla pozoru długie modły odprawiają. Ci surowszy otrzymają wyrok.

#chrzescijanstwo #wiara #religia #katolicyzm #biblia
tylko_prawda - Ewangelia św. Łukasza

20:45 A gdy cały lud słuchał, rzekł do ucznió...

źródło: comment_zVp8B0OladJZJkwkIA7LcNzsBrN7f6VU.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
mowa o obecnych Żydach, czyli Edomitach (synagoga szatana), którzy wyznają babiloński Talmud. Całą ewangelię Pan Jezus o nich mówi i ostrzega przed ich kłamstwem. Dlatego go ukrzyżowali.
  • Odpowiedz
Masz rację, jesli masz na mysli Kościół Katolicki, którego religijność i doktrynologia również w znacznej mierze wywodzą się ze starożytnego Babilonu.
  • Odpowiedz
@tylko_prawda: Polecam poczytać katechizm:

195. Czy winniśmy czcić także świętych?

Także świętych, a zwłaszcza Najświętszą Maryję Pannę, winniśmy czcić, ale czcią inną i niższą, czyli czcią szacunku, abyśmy ich mieli w poszanowaniu i zyskiwali sobie ich opiekę.

196. Jak się nazywa cześć, oddawana Bogu, a jak cześć oddawana świętym i Najświętszej Maryi Pannie?

Cześć, oddawana Bogu, nazywa się czcią uwielbienia, czyli latriae; oddawana świętym – czcią uszanowania czyli duliae; cześć oddawana
  • Odpowiedz
@Dalinar: @Ignacy_Patzer: Polecam czytać Słowo Boże a nie polegać na "mądrości ludzkiej"

1 Tm 2
5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek2, Chrystus Jezus,

J 14
1 Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie1 w Boga? I we Mnie wierzcie! 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy
  • Odpowiedz
@tylko_prawda: Rzucasz wyrwanymi z kontekstu fragmentami Pisma Świętego i pewnie oczekujesz, że przeciwstawię im inne. Niestety nie ma takiej opcji, nie znam Biblii na wylot i nie mam przygotowanej skarbnicy cytatów na każdą okazję. Sama sytuacja z resztą przypominałaby dysputy jezuitów z protestantami z XVI wieku i podobnie jak ona nie spowodowałaby dojścia do porozumienia.
  • Odpowiedz
@Ignacy_Patzer: Specjalnie wrzuciłem jak najdłuższe żeby było widać sens. Zresztą wersety są podane można sprawdzić w każdej katolickiej Biblii. Nawet jeślibyś znał uwierz mi nie znalazłbyś cytatu na to, że Bóg przyzwala na kłanianie się obrazom itd. Prostestanci też mają swoje kwiatki. Głównie chodzi o to, że w samym Słowie jest sama prawda a ludzie sobie wymyślają przeróżne rzeczy. Tak to wygląda jakby poprawiali Boga bo jednak tutaj się myli albo
  • Odpowiedz
@tylko_prawda: Ale należy sobie zadać pytanie, kto ma stwierdzić, które księgi, listy i ewangelie są natchnione, a które stanowią apokryfy. Jeśli Kościół, to chyba mogę mu ufać. Jeśli ja sam, to chyba odpadam, nie czuję się osobą posiadającą takie kompetencje.
  • Odpowiedz
@tylko_prawda: Nie chce mi sie czytać tych całkowicie wyrwanych i nie spójnych fragmentów z Pisma. Ale odpowiem na to.

20:46 Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy chętnie chodzą w długich szatach i lubią pozdrowienia na placach i pierwsze krzesła w synagogach, i przednie miejsca na ucztach,


Tak to na 100% księża, gdyby tak było, to KK by już upadł dawno. Poza tym księża jak tylko mogą zmieniają sutanny na spodnie i
  • Odpowiedz
@SirSherwood: Tak to fakt modlicie się. Tylko co z tego jak tylko Jezus zmartwychwstał i żyje. On tylko potrafi nas wysłuchać. Wszyscy święci czekają na sąd ostateczny i nie mogą się w żaden sposób wstawić.
  • Odpowiedz
@Ignacy_Patzer: W takim razie skąd kościół ma wiedzieć które to księgi że sobie wybiera. Mogę zapytać w ten sam sposób. Ciekawe jest to że wybiera sobie co mu pasuje. Najśmieszniejsze jest to, że dużo zacytowałem słów za życia Jezusa czy aby On też się mylił i źle mówił. Przestrzegał nas przed tym szkoda, że ludziom serca zatwardziały i powierzyli wszystko instytucjom zamiast ruszyć szarymi komórkami. Zresztą specjalnie cytuję wersety z tysiąclatki
  • Odpowiedz
Wszyscy święci czekają na sąd ostateczny


@tylko_prawda: Nie, bo: 1 Bóg jest poza czasem 2 Można trafić do nieba bądź czyśćca lub piekła już teraz, bo Jezus otworzył bramy niebios i zgładził śmierć.

On tylko potrafi nas wysłuchać.


Oczywiście i dlatego napisałem, że święci tylko zanoszą nasze modlitwy i proszą za nami, a nie wysł#!$%@?ą nas. Mogą sie wstawić, przynajmniej tak wierzą katolicy i pare innych wyznań zapewne.

Tak btw, jakiego
  • Odpowiedz
@SirSherwood: Według kościoła tak. Według Biblii nie ma czyśca. Ew. Jana 3.13 mówi: „A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy.” Jak możesz się modlić do kogoś skoro tylko Jezus wstąpił do nieba. Katolikiem jestem w papierach ale nie wierze w to co głosi. Nazwałbym się wolnym chrześcijaninem.
  • Odpowiedz
@tylko_prawda: Pisałem, że sie nie modlimy DO kogoś tylko PRZEZ nich jest to znacząca sprawa! (btw, Maryja została wniebowzięta i jest to w PŚ! W PŚ nie ma bezpośrednio o czyśćcu, ale są fragmenty np:
Mt 12,31-32
Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie
  • Odpowiedz