Wpis z mikrobloga

Biorąc pod uwagę popularność mojej dzisiejszej porady, dotyczącej otwierania nowych okien programów środkowym przyciskiem myszy, chciałbym zaproponować otwarcie nowego tagu #systemtip.

W życiu nie spodziewałem takiego odzewu na tego typu, z pozoru banalną, poradę. Byłem wręcz pewny, że to oczywiste i każdy średnio ogarnięty użytkownik tego typu rzeczy zna. No ale skoro jest inaczej, to czemu by sobie wzajemnie nie pomóc? :)

Ode mnie na dobre rozpoczęcie tagu kolejna porada - skrót, z którego korzystam kilkanaście razy dziennie:

Jeśli chcesz szybko zmienić nazwę pliku, zamiast klikać prawym przyciskiem myszy i "zmień nazwę" możesz nacisnąć F2. Z tego co pamiętam ten sposób działa także na linuksie.

Zachęcam innych do wrzucania innych skrótów, ułatwień i wszystkiego co ma na celu ułatwienie lub/i przyspieszenie korzystania z komputera.
mpower - Biorąc pod uwagę popularność mojej dzisiejszej porady, dotyczącej otwierania...

źródło: comment_PKuNIROj7SHRnW7hTVT1fPgyHp5RSxj0.jpg

Pobierz
  • 155
  • Odpowiedz
@beatha: Spróbuj LightShot. Ustaiwasz sobie skórt, po jego naciśnięciu "blokuje" ekran i mozesz zanaczyć fragment, który cię interesuje. Potem klikasz wyślij, i leci do chmury, a ty dostajesz link do schowka :). W czasie tej edycji możesz podkreślać, rysować strzałki etc.
  • Odpowiedz
"Mirki piszę w imieniu @mpower, bo mu się skończył limit komentarzy. Ideą było zapoczątkowanie tagu i pisanie każdej z porad w osobnym wpisie, nie jako komentarze - wtedy zdecydowanie trudniej do nich dotrzeć. Jeśli możecie to piszcie kolejne porady jako osobne wpisy pod tagiem #systemtip - wtedy każdy może zapytać Was lub doprecyzować konkretną poradę, i nie robi się bajzel"

Dzięki^


@Jormungand: Napiszę osobno, ale tutaj też, bo taki fajny zbiorczy wpis się zrobił.

ctrl+z - cofnij
  • Odpowiedz
@mpower:

na linuxie


I'd just like to interject for a moment. What you're referring to as Linux, is in fact, GNU/Linux, or as I've recently taken to calling it, GNU plus Linux. Linux is not an operating system unto itself, but rather another free component of a fully functioning GNU system made useful by the GNU corelibs, shell utilities and vital system components comprising a full OS as defined by
  • Odpowiedz
@mpower: W Excelu przy wpisywaniu adresu komórki naciśnięcie F4 powoduje dodanie $ (adresowanie bezwzględne). Dwukrotne - zablokowany wiersz, trzykrotne - zablokowana kolumna.

Ctrl+Shift+Esc - bezpośredni skrót do menedżera zadań w Windowsie.
  • Odpowiedz