Wpis z mikrobloga

Też byś się domagał jak byś padł ofiarą zmowy cenowej i oddawał jabłka za 50gr kg bez żadnej skazy i rozmiarze 7+ a wszystko gorsze obecnie jest po 20gr kg
  • Odpowiedz
@M4ks wiem wiem byś zmienił profesje z dnia na dzień jabłek byś nie zebrał i walił wszystko


@oregon24: mniej więcej tak zrobiłem jak mi nie wychodzil biznes z chińskim badziewiem, a trzeba było sie domagać skupu interwencyjnegi latarek, głupi ja
  • Odpowiedz
@oregon24: No ale jakie widzisz rozwiązanie? Jak nie ma rynku zbytu, bo Rosja nie przyjmuje, to zmusisz hurtownika, żeby przyjął jabłka bo mu każą? I co wtedy? Zgniją mu w hurtowni, bo nikt tego nie kupi?

A nawet jakby rząd ustalił interwencyjną cenę skupu to hurtownik powie, że nie ma miejsca na magazynie. Co wtedy? Każą mu magazyn budować? Czy powołają urząd, który będzie sprawdzał pojemności magazynowe?

Problem z jabłkami jest
  • Odpowiedz
@oregon24: no tak, biznes to dopiero jak sie ma cos czego nikt nie chce xD
Coraz więcej amatorów sie pcha, powinna byc licencja na bycie biznesmanem od razu z gwarancja państwowa sprzedaży!
  • Odpowiedz
@oregon24: ej no ale jak tak pewny jesteś, że jest zmowa, to śmiało to zgłaszaj do UOKiKu. Choć osobiście mam przypuszczenia, że "zmowa cenowa" z lewackiego na nasze to "był dobry rok na jabłka, ruscy nie kupują i cena na rynku jest niska bo jest nadpodaż".
  • Odpowiedz