Wpis z mikrobloga

Mirktzy, czy ustawiając rekordy SPF dla subdomeny należy dodawać identyczny dla samej domeny?

Czy nie jest tak że nawet jeśli mam sub.domena.pl to nadal dla reputacji ważny (nadrzędny) jest SPF dla domena.pl ? Wg http://www.openspf.org/FAQ/One_record_for_each_domain chyba tak właśnie jest. Dyskutuję o tym właśnie przy przypadku gdzie statystyki dla mailingu przez Mandrill są rewelacyjne ale nadal trafiają się przypadki gdzie np. w poczcie interia.pl maile lądują w SPAMie. Obawiam się że to już sprawka samej syfowatości ich systemu i trzeba by zmusić trochę wiary do przeniesiena ręcznie wiadomości do odebranych - w SPAMie nie ma w interii opcji jej oznaczenia jako zaufana/wiarygodna itp. itd.

Napisy końcowe:
#webdev | #webdevhelp | troche #domeny i #hosting | #mailing a raczej #poczta też choć i tu obserwowanych praktycznie brak.

Picrel atencyjny ale bardzo ładny ()
źródło: comment_lg3aXtBPDUkRX6TfgMeujdSDrDkLsk4R.gif
  • 8
@Saeglopur: rekord SPF dla subdomeny dotyczy skrzynek w subdomenie ,a rekord SPF dla domeny głównej dotyczy skrzynek w tej domenie głównej. Nie ma pomiędzy nimi żadnego związku.

Rekord SPF dla subdomena.domenka.com będzie obowiązywał dla skrzynek emial:

skrzynka@subdomena.domenka.com
biuro@subdomena.domenka.com
itp.

a rekord SPF dla domenka.com obowiązuje dla skrzynek:

skrzynka1@domenka.com
skrzynka2@domenka.com

itp. Nie ma żadnego związku pomiędzy rekordem SPF domeny i subdomeny. Nie wydaje mi się by mail trafiał
domena z której idzie mail


@bW9kZXJhY2phdG9jd2Vs: Tak jest teraz i jest problem m.in. z nieszczęsną interią.

rekord SPF dla subdomeny dotyczy skrzynek w subdomenie ,a rekord SPF w domenie dotyczy skrzynek w domenie.


@JakisTakiNick: Ale właśnie chyba musi być powielony dla samej domeny nawet jeśli wysyłka jest z subdomeny. Mowa o czymś takim w linku który uwzględniłem we wpisie.

If, for example, your domain is somedomain.tld and you furthermore have
Ale właśnie chyba musi być powielony dla samej domeny nawet jeśli wysyłka jest z subdomeny. Mowa o czymś takim w linku który uwzględniłem we wpisie.


@Saeglopur: Nie nie musi, w linku nie ma o tym mowy. Gdzie to widzisz?

ylko że w tym przykładnie jakoś absurdalnie podali przykład subdomeny.


Jest podany absurdalny na pierwszy rzut oka przykład subdomeny www. bo chodzi o rekord który uniemożliwi podszywanie się ludziom pod rzekome skrzynki