Wpis z mikrobloga

Mala #mikroreklama: http://www.wykop.pl/link/3348643/rola-polski-w-unii-jest-siedziec-cicho-wp-pl-za-rzeczpospolita/

Jednak nie o dyskusję tu chodzi, lecz o ten szczególny, protekcjonalny ton, który pamiętamy z czasów inwazji na Irak, gdy ówczesny prezydent Francji Jacques Chirac powiedział pod adresem krajów naszego regionu, że "straciły okazję, by siedzieć cicho".

- No właśnie, naszą rolą w Unii jest "siedzieć cicho" i czekać, aż w Paryżu, Brukseli i Berlinie postanowią, co dalej z nami zrobić - stwierdza "Rzeczpospolita". Eurokratom z trudem przychodzi do głowy, o ile w ogóle przychodzi, że brutalne forsowanie własnych interesów narodowych skrywane pod maską protekcjonalizmu i troski o spójność kontynentu jest jedną z głównych przyczyn obecnego kryzysu Unii. To przecież nie do pomyślenia, aby jakiś tam Kaczyński, Orbán czy ktokolwiek inny z tej części Europy tworzył koncepcje dla Europy. Nie taka jest rola peryferii.


Ze świecą szukać tak otwarcie napisanych tekstów w mediach głównego nurtu, i stąd też dodałem to znalezisko - bo głos wartościowy, gdzie nie będzie można narzekać że źródłem jest wpolityce, albo inne medium nieprzychylne szwablandii.

Jest też mała prośba - jakby którychś z Waćmirków, bądź Waćmirabelek trafił na tekst Rzeczpospolitej, do którego odnosi się tenże artykuł na wp.pl, to byłbym bardzo wdzięczny o linka. Jestem ciekaw co tam więcej było powiedziane.

#mikroreklama skierowana do obserwujących tagi: #braun i #michalkiewicz, no i odnosząca się do: #polityka #polska #uniaeuropejska #niemcy #europa #4konserwy
  • 2