Wpis z mikrobloga

@k1fl0w: Moment, ale przecież to, co cytujesz, obowiązywało od zawsze.
Domniemanie, że jeżeli masz telewizor w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu (to ważne - bo za telewizor, który nie jest w takim stanie, np. nie ma anteny albo nie jest dostrojony do żadnego kanału, bo używasz go tylko np. do oglądania filmów z DVD albo grania na konsoli, nie musisz płacic abonamentu - przynajmniej tak było dotąd), to oglądasz telewizję, a
@raj nie podoba mi sie jak na sile Kurski chce sfinansowac ta rzadowa propagande. I dlaczego to ja mam udawadniac ze nie mam TV? A nawet jakbym mial to dlaczego nie moge poprostu zrezygnowac z TVP i placic za dosrep do komercyjnych stacji?
@k1fl0w: Ale tego, co zacytowałeś nie wymyślił Kurski.
To było od zawsze w przepisach o abonamencie.
I zacytowany przez Ciebie fragment nie dotyczy kwestii udowadniania, że nie masz TV. Przeczytaj uważnie.
Nie ma tam napisane "domniemywa się, ze każdy posiada odbiornik" tylko "domniemywa się, że osoba która posiada odbiornik, używa go".
A zaraz w następnym punkcie masz napisane, na podstawie czego się określa że masz odbiornik - na podstawie rejestracji.
To
@raj: Kurskiego pomysł na abonament

Kurski ma na to rozwiązanie. - Przypominam, że w Polsce mamy niemal 14 mln gospodarstw domowych, z czego około10 mln, to klienci platform satelitarnych oraz kablówek. Trudno zakładać, że ktoś płaci abonament w UPC czy w Polsacie Cyfrowym i ma w domu zamiast telewizora, ramę od obrazu. W ramach uproszczonego mechanizmu kontroli, wystarczy na operatorów kablówek i platform satelitarnych nałożyć obowiązek przekazania stosownych informacji Poczcie Polskiej
@k1fl0w: Ale teraz piszesz całkiem o czym innym niż dotyczy fragment, który zacytowałeś. Rozumiesz? Cały czas chodzi mi tylko o to, że w pierwszym wpisie wybrałeś cytat, który nie ma nic wspólnego z pomysłami Kurskiego.
@raj: ale zaraz, zaraz w oryginalnym linku tez o tym bylo

Kurski znalazł jednak – jak mu się wydaje – sposób na rozwiązanie tego problemu. Jego zdaniem, w pozyskaniu danych osobowych Poczcie Polskiej mogą pomóc platformy satelitarne i kablówki. „Trudno zakładać, że ktoś płaci abonament w UPC czy w Polsacie Cyfrowym i ma w domu zamiast telewizora, ramę od obrazu.” – podkreśla.