Wpis z mikrobloga

Murki, pieseł dopadł mi #huawei #p8 lite i zjadł go :( padł wyświetlacz (dotyk działa, ale pewnie digitizer też do wymiany), do wymiany szybka, ramka i tylny panel. Rzuci ktoś orientacyjnie ile mogą kosztować te części ? Sam nie mam czasu wymienić, a chciałbym wiedzieć na czym stoję, żeby mnie w serwisie nie zjedli. Zakładam, że pracy nie ma na więcej niż 50 cebulionów, a koszt części używanych max 200 cbl. Jeśli ktoś na mirko ma części to bym mógł się dogadać. #telefony i trochę #elektronika.
T.....k - Murki, pieseł dopadł mi #huawei #p8 lite i zjadł go :( padł wyświetlacz (do...

źródło: comment_W8bjMF6z9yDd71NfwYJidbaizwKfBHp9.jpg

Pobierz
  • 19
pracy nie ma na więcej niż 50 cebulionów


@TurboMirek: nikt ci za mniej niż 100-150zł nie zrobi tego + części, więc jeśli nie chce ci się samemu od żółtych brać części to kup nowy tel
@TurboMirek: To jest właśnie piękno chińskich telefonów. Zamiast męczyć się, rozbierać, po złożeniu #!$%@?ć, że #!$%@?ł się GPS, głośnik lub inne #!$%@?... ty kupujesz nowy telefon mniej więcej w kwocie jaką musiałbyś dać za naprawę :)
@MrSzatanek: okej obczaiłem jak to wygląda mniej więcej, 50 może być mało, trzeba niemal cały telefon rozebrać. Digitizer jest klejony jak piszesz. Myślałem o używanych częściach.
@beer_man: Znajdę jakiegoś studenciaka do roboty, za wpis w cv ( ͡° ͜ʖ ͡°) wszystko działa oprócz wyświetlacza, dzwoni, reaguje na dotyk. Jeśli tasiemka na dole jest to pewnie uszkodzona. Ile mogę wziąć sprzedając na części, połowę wartości telefonu nowego/używanego
@MrSzatanek: nie powiedziałem, że tego nie zrobię. Mi z wymianą zejdzie ponad tydzień, serwis zrobiłby to w 3 dni. Musiałbym kupić łopatki, przyssawki i inne pierdoły, dodatkowy koszt. Robiąc pierwszy raz ten telefon zejdzie ze 2h. Wprawiona osoba zrobi w pół godziny. Czas to pieniądz, a szczerze to czasami brakuje jednego i drugiego, albo szkoda marnować. Poza tym liczyłem, że na mirko ktoś miał podobne doświadczenie i poda mi rozwiązanie na
@TurboMirek: Ty tak serio? 10zł kosztują narzędzia. W serwisie zedrą minimum stówę. A na pewno więcej. Nawet jeśli 2h by Ci zeszło, to zaoszczędzisz stówkę. No chyba że masz płacone 50zł/h to faktycznie nie warto tracić czasu.
@TurboMirek: Nie chcę bawić się w gościa z elektrody, ale kurde muszę. 15 sekund na eBayu: LCD + Digitizer + Rama + Narzędzia = mniej niż stówa z przesyłką.
Jak dojdą te klamoty, to szukasz na YouTube: Huawei P8 Lite disassembly i robisz wszystko tak jak na filmie.
Robisz spokojnie, powoli i powinno się udać. Nieważne czy zejdzie 2h, czy 4h - to i tak znacznie taniej niż w serwisie.
Powodzenia.