Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu łódzka polibuda zorganizowała otwarty konkurs na nowe logo. Kto wygrywa, ten projektuje pełną identyfikację. Normalnie nie biorę udziału w takich konkursach, ale było 30k do wygrania, a jako, że spełniałem wszelkie warunki konkursu, to postanowiłem spróbować. Jak to w przypadku otwartych konkursów, organizator chwile przed końcem postanowił zakończyć konkurs bez wyłonienia zwycięzcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wyróżnienia/nagrody pocieszenia w postaci kilku tysi dostało dwóch profesorów łódzkiej (a jakże ( ͡° ͜ʖ ͡°)) polibudy. No nic, przeklnąłem dwa razy i tyle, bo co mogłem zrobić.. Ale ostał mi się projekt logo, którego do tej pory nikomu nie pokazywałem. Dlatego też pomyślałem, że wrzucę na mirko, może ktoś skrytykuje chociaż.

O założeniach projektu, briefu i Pani Grażynki z działu promocji ( ͡ ͜ʖ ͡) nie będę się rozpisywał.
Jakby ktoś nie wiedział jak wygląda obecne logo PŁ, to wrzucam oba na raz. Po lewo aktualne, po prawo mój projekt.

#politechnikalodzka #lodz ##!$%@? #grafika #design #logo #grafikakomputerowa #tworczoscwlasna
d.....r - Jakiś czas temu łódzka polibuda zorganizowała otwarty konkurs na nowe logo....

źródło: comment_szYtqloM7XBQ07xxImZsgxj3fuRQy8ac.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@dobrywieczor: Twoje wygląda jak odwrócony prędkościomierz, serio tak to widzę. Jak się zmusić ujrzeć tam łódkę, to się zastanawiam kto belkę podporową przy niej postawił.
Niemniej jeżeli potraktować to jako abstrakcyjny kształt to jest ok. Tylko jednak zębatki bym dał na zewnątrz.
  • Odpowiedz
@dobrywieczor: Po prawej zdecydowanie lepsze, niż po lewej, gdzie wszystko się zlewa - szare elementy na bordowym tle? To się nie mogło udać.
@Naxster: Teraz to już tylko tam prędkościomierz widzę, zepsułeś mnie :D
  • Odpowiedz
@dobrywieczor: Sorki, nie orientuję się w logach wszystkich uczelni, myślałem, że to jeden z twoich projektów. W takim razie tylko potwierdzam, że nie bez powodu chceli je zmienić - jest ciulowe :D
  • Odpowiedz
@dobrywieczor: koncept dobry, ale czemu ta wstęga taka wysoka? przewidywałeś kilkuwierszowe nazwy instytutów, czy ot tak chciałeś nawiązać do poprzedniego logo? dlaczego by nie zrobić wstęgi niższej, i wyśrodkować względem niej typo?
  • Odpowiedz
@atlien: z dwóch powodów:

- założenie uczelni było, żeby logo nawiązywało formą do obecnego
- w wypadku dłuższych nazw wydziałów chciałem uniknąć, że część typograficzna wychodziłaby poniżej znaku.

A nie wyśrodkowywałem tego, bo to takie typowe dla logo, że znak musi być wycentrowany z logotypem. Z drugiej strony wstęga tworzy swego rodzaju margines, do którego chciałem wszystko wyrównać :)
  • Odpowiedz