Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu łódzka polibuda zorganizowała otwarty konkurs na nowe logo. Kto wygrywa, ten projektuje pełną identyfikację. Normalnie nie biorę udziału w takich konkursach, ale było 30k do wygrania, a jako, że spełniałem wszelkie warunki konkursu, to postanowiłem spróbować. Jak to w przypadku otwartych konkursów, organizator chwile przed końcem postanowił zakończyć konkurs bez wyłonienia zwycięzcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wyróżnienia/nagrody pocieszenia w postaci kilku tysi dostało dwóch profesorów łódzkiej (a jakże ( ͡° ͜ʖ ͡°)) polibudy. No nic, przeklnąłem dwa razy i tyle, bo co mogłem zrobić.. Ale ostał mi się projekt logo, którego do tej pory nikomu nie pokazywałem. Dlatego też pomyślałem, że wrzucę na mirko, może ktoś skrytykuje chociaż.

O założeniach projektu, briefu i Pani Grażynki z działu promocji ( ͡ ͜ʖ ͡) nie będę się rozpisywał.
Jakby ktoś nie wiedział jak wygląda obecne logo PŁ, to wrzucam oba na raz. Po lewo aktualne, po prawo mój projekt.

#politechnikalodzka #lodz ##!$%@? #grafika #design #logo #grafikakomputerowa #tworczoscwlasna
d.....r - Jakiś czas temu łódzka polibuda zorganizowała otwarty konkurs na nowe logo....

źródło: comment_szYtqloM7XBQ07xxImZsgxj3fuRQy8ac.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@CygaroZwasem: Ostatnio dla jaj wystartowaliśmy jako agencja coś tam wysłaliśmy do jednego z urzędów. Okazało się, że koleś wygrał który dał psią cene, a potem nagle aneksy-sreksy i ładne pieniązki wzial. Co wyszło? Jakiś dobry znajomy jednego wysokiego urzędasa wygrał (òóˇ)
  • Odpowiedz
@dobrywieczor dobre, znacznie bardziej czytelne, niż obecne. w szczególności, jeżeli zostanie zastosowane w małym rozmiarze, np. na koszulkach.

Tak ogólnie uwielbiam minimalizm, less is more, itp.

A co do konkursu to szkoda ryja strzepić. Dlatego sam odpuszczam takie zabawy, bo szkoda czasu, energii i nerwów.
  • Odpowiedz
@dobrywieczor: Heh, właśnie będę w tym tygodniu pisał list do rektora celem wyjaśnienia sytuacji z wyłonieniem 2 profesorów uczlni w tym konkursie. PS. sam nie brałem udziału ale wqrwiają mnie takie machlojki...
  • Odpowiedz
@dobrywieczor: bardzo dobre, podoba mi sie. Sam zapomniałem o tym konkursie. Tam była tez mowa o tym, aby było rozróżnienie na różne wydziały i struktury, jak to rozwiązałeś?
  • Odpowiedz
@Johnus: dzięki. z tego co pamiętam, to nie było mowy o odróżnieniu, tylko o ew. późniejszym przedstawieniu logo wraz z nazwami wydziałów. chyba, ze ja cos przeoczylem, ale mozesz poszukac w zalacznikach, bo dalej sa dostepne w necie i mi wskazac ten pkt :)
  • Odpowiedz
@dobrywieczor: a być może później miało być to w ramach księgi. No ale jeśli tego nie przemyslałeś na tym etapie projektu to w mojej ocenie rzecz jasna błąd projektowy ;) niezależnie od zapisu czy miało być czy nie to powinieneś (znając wymogi projektu i strukturę organizacyjną) to przemyśleć. Pytam więc o to, jak to wyszło? Miałeś pomysł na to czy też tylko tekst po prawej miał się zmieniać?
  • Odpowiedz
@Johnus: Tak jak na wyżej załączonym obrazku. Tak to miało wyglądać, zmiana tekstu pod logotypem. I takie było też założenie briefu, bo nigdzie nie było informacji o odróżnieniu wydziałów i całej struktury osobnymi znakami, czy kolorem (ale właśnie było cyt. "przedstawienie logo wraz z nazwami wydziałów"), a ja nie lubię wprowadzać niepotrzebnego zamieszania :)
  • Odpowiedz