Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki od ponad miesiąca lecę z redukcją. Do dzisiaj robiłem to na wysokich węglach (mój organizm lepiej to znosi niż low carb) efekty były do czasu. Od tygodnia waga się zatrzymała więc wprowadzam zmiany.
Czy taki rozkład % będzie ok? To podsumowanie z dzisiejszych posiłków na cały dzień.
Ważę teraz 93Kg, wzrost 186cm (zaczynałem z 100Kg), 3x w tyg siłownia (2x typowe FBW + 1x zajęcia typu PUMP) + 2x w tyg bieganie.
W dni treningowe dokładam jeden posiłek po ćwiczeniach (150g kuraka + 50 ryżu)
Dobrze to robię czy coś zmienić?

#dieta #odchudzanie
lukolas - Drogie Mirki i Mirabelki od ponad miesiąca lecę z redukcją. Do dzisiaj robi...

źródło: comment_W3LzEOVQp2v3e29XHf5fmSedQgSaPK9J.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@lukolas: Nie lepiej ograniczyc wegle do 5-8%, a reszte kcal podbic tluszczem? Nie wiem jak masz rozlozone posilki, ale jedzac cos takiego ja mialbym malo energii i zle sie czul. Masz za duzo weglowodanow, zeby wejsc w ketoze. Z drugiej strony za malo, zeby porzadnie odzywic organizm.
  • Odpowiedz
@Calhil: @Khalzur: Pewnie lepiej wejść na niskie węgle ale strasznie źle się czuje jak jest mało węglowodanów. Po tygodniu to już mam nerwice - wszystko mnie drażni dlatego trzymam je w miarę wysoko. Nie pozostaje mi nic innego jak spróbować :) ale zrobię to ewolucyjnie a nie rewolucyjnie żeby troszkę się przyzwyczaić.
  • Odpowiedz
@lukolas: Moze cos zle robisz. Przejscie na keto trwa max 2-3 dni, a jak dolozysz jakis wysilek fizyczny to jeszcze szybciej. Pewnie masz keto flu, przez ktore nie mozesz sie przebic. Ewentualnie nie ograniczasz dostatecznie weglowodanow - powinno ich byc jak najmniej, ale max 30-40g.
  • Odpowiedz
@Calhil: A czy jest jakaś alternatywa dla niskich węgli i wysokich tłuszczów (mam problem z trawieniem - problemy wątrobowe) tak żeby redukować? Musze coś zmienić ale nie wiem co :|
  • Odpowiedz
@lukolas: Wiecej wegli i tluszcz 60-80g, ewentualnie nowa watroba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mozesz tez sprobowac jakiejs formy intermittent fasting, ewentualnie poeksperymentowac z rozlozeniem posilkow. Np. jedzenie wysokoweglowodanowe przed treningiem, a po tylko wysokotluszczowe.
  • Odpowiedz
@Khalzur: @Calhil: Czyli można w drugą stronę? Zwiekszyć węgle a zmniejszyć tłuszcz? To by mi bardziej pasowało.
Zapotrzebowanie wg kalkulatorów wychodzi na poziomie 2800kcal, to co w tabelce wrzuciłem to kaloryczność bez warzyw i napojów typu kawa więc dobijam do ok 2500kcal dziennie + w dni treningowe dodatkowy posiłek.
  • Odpowiedz
@lukolas jeśli całkowite wychodzi 2800 to uwal 1000kcal, chyba ze to już po odjęciu, jeśli tak to ile odjąłeś, jeśli czujesz się lepiej to nie widzę przeciwwskazań, ważne ze będzie ujemny bilans.
  • Odpowiedz