Wpis z mikrobloga

@michalkosecki: Dziś samochody


a jutro nasz rynek e-commerce gdy zacznie się narzucanie podatków i ograniczeń i na tą formę handlu. Próbkę tego już mieliśmy przy podatku handlowym i teraz przez niejasną sytuację z zakazem handlu w niedzielę co obawiam się że przepchną :/ Dla rynku motoryzacyjnego już jesteśmy tylko montownią i logistycznym centrum z dostawcami części, dla e-commerce może stać się podobnie i to będzie dramat całkiem :/

teraz przez niejasną sytuację z zakazem handlu w niedzielę co obawiam się że przepchną


@Saeglopur: czytałem ten projekt i czytałem projekt wcześniejszy - jeśli to przepchną to na miejscu Morawieckiego podałbym się do dymisji. sam nie popieram handlu w niedzielę, ale - na Boga - nie ustawą! ( ͡° ʖ̯ ͡°)
sam nie popieram handlu w niedzielę, ale - na Boga - nie ustawą! ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@michalkosecki: I taką ludzką twarz katolika uwielbiam! Kto nie chce, ten faktycznie do tego "antypolskiego niechrześcijańskiego ośrodka zgniłego kapitalizmu" nie pójdzie bo faktycznie planuje coś innego w niedzielę czy inny dla niego ważny dzień ALE jakim prawem ma to być narzucone wszystkim odgórnie ZWŁASZCZA gdy to wbrew wszelkim ekonomicznym kalkulacjom
@Saeglopur: ludzie totalnie nie kumają skutków ekonomicznych tych zmian. korpo (w tym także sieci sklepów) albo sobie poradzą, albo zrobią pokazówkę ze zwolnieniem i tak najsłabszych pracowników, natomiast prawdziwym dramat będzie u misiów (MŚP), gdzie ludzie mówią wprost, że zwolnią 10-20% ludzi, bo im się zwyczajnie nie będzie kalkulować.

finalnie projekt Solidarności, przyklepany na bezdurno przez KK i może przyjęty przez PiS (widzę taką szansę, zwłaszcza w scenariuszu, w którym uchylą
chciałbym by kolejne firmy same z siebie mówiły: u nas w niedzielę się nie pracuje


@Saeglopur: + ruch konsumencki: sam od lat nie robię zakupów w niedzielę i tylko na tym zyskałem, nauczyłem się efektywniej robić zakupy i przynajmniej w małej skali cokolwiek planować. :) edukacja i pokazanie korzyści, a nie przymus.
chciałbym by kolejne firmy same z siebie mówiły: u nas w niedzielę się nie pracuje


@michalkosecki: CSR to u nas egzotyka i 'hipsterskie fanaberie' ( ͡° ʖ̯ ͡°) Rządzący tym bardziej nie mają pojęcia jak się tego typu rzeczy rozwiązuje. Z drugiej strony to jest potencjalnie bardzo perspektywiczny sektor!
Rządzący tym bardziej nie mają pojęcia jak się tego typu rzeczy rozwiązuje.


@Saeglopur: to jest problem mentalności. tak samo winni są rządzący (i opozycja), głosujący (i niegłosujący), pracujący i zatrudniający.

spójrz: ja widzę obecnie raptem dwa sensowne ministerstwa: cyfryzacji i rozwoju - i to tylko dlatego, że na ich czele stoją jacyś sensowni i myślący ludzie. kiedyś chyba jeszcze Zyta Gilewska była całkiem spoko jako minister finansów, a wcześniej? pamiętam chyba
Nie zgodzę się, jest sporo firm gdzie produkuje się części samochodowe, a nie tylko montuje.


@CaH2PO42: Prawda i to masę tych części się produkuje - w samym Poznaniu i wokół to 5 tys. dostawców! Tylko o co w sumie chodzi? Wyżej była mowa o tym że jesteśmy tylko w części tych wszystkich procesów a nie tak jak np Czesi ze Skodą gdzie jednak ten punkt zaczepienia jest lekko mówiąc silniejszy.