Wpis z mikrobloga

Prądu w kontaktach nie ma, światło jest. Poszlam sprawdzić korki - dzyndzol po prawej oklapnięty, kontrol na l2 jak wlaczam ponownie wajche to świeci się na l3. Jest jeb i tyle i wraca do poprzedniego ułożenia :( pomóżcie różowej, przeczekać do jutra czy co to się stanęlo, burza minęła ;-;
#pytanie #kiciochpyta #elektryka
Dziolszka - Prądu w kontaktach nie ma, światło jest. Poszlam sprawdzić korki - dzyndz...

źródło: comment_5MUOmSkCYt4CiFK7x1y4Mf1zu0iSstaF.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dziolszka: Zwarcie, jak poprzednicy wspominaja. Sproboj odlaczyc wszystkie sprzety, i zobacz czy Ci bezpiecznik wtedy wybija. Potem oczywiscie dodawanie jeden po jednym, aby zlokalizowac "walniety" sprzet. Czy zdarzyło się to w trakcie trwania burzy?
  • Odpowiedz
@Dziolszka: sprawdź czy jakieś urządzenie podłączone do gniazdka nie robi zwarcia. Na wstępie porozłaczaj wszystko z gniazdek i podnieś bezpiecznik. Stopniowo podłączaj urządzenia aż znów bezpiecznik nie wywali, wtedy będziesz wiedziała ew. które urządzenie powoduje zwarcie. Może to po prostu za duże obciążenie na linii? Nie włączałaś jednocześnie np. piekarnika, odkurzacza, pralki i czajnika? :)
  • Odpowiedz
@Dziolszka: Protip, dzwon od razu. Dodatkowo, od razu oprozniaj lodowe. Jak bys mogla ja jakims cudem odlaczyc, to zweryfikowalabys ze problem dotyczy samej lodówki (prawdopodobne przepięcie)
  • Odpowiedz
  • 1
@Surfer328 o 6 do roboty wstaje, dla mnie najważniejsze było żeby lodówka działała bo zrobiłam zakupy na cały tydzien, rankiem ogarne temat. Dziękuje Mirki kochane :)
  • Odpowiedz