Wpis z mikrobloga

Mirki co warto zobaczyć będąc 2dni w Warszawie ? Strasznie nie przepadam za muzeami, chyba, że coś w stylu nauki kopernik lub da się pouczyć klimat tego co chcieli przekazać ( niekoniecznie wiedza historyczna ).
Oraz jakie miejscówki z żarciem / na spacer?
Jaki bilet komunikacyjny warto kupić, żeby wyszło w miarę tanio i dało się z Metro Młociny - rynek - okoliczne atrakcje zobaczyć?
I jakie miejsce do spania w rozsądnej cenie ( może być i akademik jak i hostel/hotel )?
#warszawa
  • 11
@Lewo: przejrzyj tag, sporo już było mówione. Muzeum historii Żydów, Muzeum Powstania Warszawskiego, pokaz fontann, Starówka, Centrum Nauki Kopernik. Jak pogoda to można popływać łódką w Wilanowie albo pogapić się na pawie w Łazienkach. Na spacer bulwar wiślany albo Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Starówka. Do żarcia zależy jaki masz budżet: Der Elephant, St. Antonio a jak chcesz taniej trochę to Barn Burger a jak całkiem po taniości to Pho14 na Nowowiejskiej
@Mithrindil: raczej obiado-kolacja do ~80zl na 2os. i żeby nie być potem głodnym. ale studenckie miejscówki też lubię, jakieś zapiekanki / burgery. we Wrocławiu np. nigdzie nie ma dobrego szaszłyka ( przynajmniej ja nie spotkałem ).
@Lewo: w Der Elefant są spore porcje ale nie pamiętam jak tam z cenami. W tym Mr India nie byłem. Dobra kuchnia nepalska jest na Górczewskiej ale w zasadzie wyłącznie na wynos bo to taka raczej budka z żarciem. Przepysznym ale nie da się go spożywać na miejscu. Tanio, jedno danie wychodzi 15-20 pln.

@modzelem: Ja nie polecam Szwejka, jakieś 2 lata temu mocno spadła jakość dań a w szczególności
@Lewo: https://www.zomato.com/pl/warszawa/sagarmatha-nepal-wola-warszawa wygląda naprawdę niepozornie, wręcz obskurnie ale jedzenie pycha.

Co do biletów to są opcje weekendowe (od piątku od 19:00 do poniedziałku do 8:00) za 24pln albo jak jedziesz z kimś jeszcze to weekendowy grupowy za 40pln i na jednym takim bilecie jeździ max 5 osób. Ewentualnie dobowe ale czasem trzeba przekalkulować czy nei taniej będzie po prostu na jednorazówkach / 20 minutowych. Do poczytania: http://www.ztm.waw.pl/?c=110