Wpis z mikrobloga

Laptopy Clevo wróciły na xtreem.pl i zastanawiam się nad modelem.15 cali z 1070. Tylko pozostał mi jeszcze wybór procesora, i nie wiem jaki brać by współgrał z grafiką, nie był za słaby, a jednocześnie nie overpowered w porównaniu z resztą konfiguracji

#szukamlaptopa
  • 21
  • Odpowiedz
Tylko pozostał mi jeszcze wybór procesora, i nie wiem jaki brać by współgrał z grafiką, nie był za słaby, a jednocześnie nie overpowered w porównaniu z resztą konfiguracji


@DoubleFace: Co najmniej 6820hq, ludzie teraz biorą wersje z desktopowymi procesorami, bo te cieńsze to głośne suszarki.
  • Odpowiedz
@Pustulka:

Intel Core i7-6820HK 2.7/3.6GHz
NVIDIA GTX1070 8GB GDDR5
SoDIMM 16GB Kingston HyperX (1x16GB) DDR4 2133MHz CL13
SSD m.2 2280 SATA Plextor M7VG 512GB (do 560/530MB/s)
HDD 2.5" SATA 1TB Hitachi 7200rpm

Robi to sens? Myślę jeszcze nad wydaniem dodatkowych 4 stów na szybszy dysk SSD m.2 2280 PCIe x4 Plextor M8Pe NVMe 512GB (do 2300/1300MB/s) tylko nie wiem czy może to przynieść realną korzyść, czy to po prostu większe numerki
  • Odpowiedz
@DoubleFace:
Powiem ci tak, tylko może w kilku tytułach da ci przewagę, a nie ma sensu płacić tyle więcej, weź wersję z i7-6700hq, bez dysków i ramu, ram dokupisz sobie na allegro(4x4GB za 33 zł), dysk też pewnie wyjdzie ciebie taniej, a jeżeli wersja CLEVO P650RP6 od xtreem z gelidem będzie za głośna to najwyżej zwrócisz.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Tego wariantu nie mają w magazynie, i tak mi się nie spieszy, czekam aż dolar odrobinę podskoczy. Jeśli chodzi o dyski i pamięć, masz jakiś faworytów, bo absolutnie się nie znam, od 4 lat pracowałem na netbooku który miał moc przeciętnego PC z 2008 roku.

Sudden realization, czy jak otworzę kompa w celu zamontowania dysku/pamięci to czy przypadkiem nie zerwę jakieś plomby gwarancyjnej i moja 2-letnia gwarancja pojdzie się #!$%@?ć?
  • Odpowiedz
moja 2-letnia gwarancja pojdzie się #!$%@?ć?


@DoubleFace: 2 letnia gwarancja będzie na kadłub i co tam jeszcze sami dołożą, plomb nie powinno być.

Jeśli chodzi o dyski i pamięć, masz jakiś faworytów

To zależy jakie masz na myśli hdd, ssd, m.2 sata III, m.2 pcie?

Tego wariantu nie mają w magazynie, i tak mi się nie spieszy, czekam aż dolar odrobinę podskoczy.

Podobno i tak teraz czas oczekiwania to dwa tygodnie,
  • Odpowiedz
@Pustulka: Dyski chce miec dwa, jeden HDD na SATA do magazynowania danych I drugi SSD na system I gry, I zlacze m.2, bo chyba to najlepsze do SSD. Mam jeszcze dylemat co do pojemnosci SSD, 256 GB moze wystarczyc, z drugiej strony sam Doom 4 zajmuje 55 GB.
  • Odpowiedz
Dyski chce miec dwa, jeden HDD na SATA do magazynowania danych


@DoubleFace: hitachi są najmniej awaryjne, ale i też najgłośniejszy, mam trochę takich 1TB dysków i lepiej wziąć wersję z 7200 rpm, z WD: red, red pro, black.

Z SSD na m.2 to zależy ile masz pieniędzy i czy chcesz brać 500-512GB na sata III czy pcie.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Poczytałem trochę i dobrym wyborem wydaje się interfejs PCI-E. Jeszcze nie zdecydowałem się na pojemność, więc byłbym wdzięczny za wariant 256 i 512, bo zakładam że czegoś pomiędzy ( np. 320 GB) nie ma.
  • Odpowiedz
@DoubleFace: jak zobaczysz różnicę w zapisie i odczycie oraz w normalnym użytkowaniu to zrozumiesz dlaczego są wyraźnie droższe. Zawsze przecież możesz kupić 1TB SSD zamiast hdd i ssd, większości wystarczy zapis/odczyt na poziomie 400-500MB/s
  • Odpowiedz
@Pustulka: Przy dłuższym zastanowieniu zostanę przy SSD SATA 256 GB. Nie będę kolekcjonować gier na dysku, a zawsze mogę za rok kupić nowy SSD. Najważniejsze że niewymienialne elementy, procesor i karta graficzna, będą świeże przez najbliższe kilka lat. Dzięki za porady.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Na forum Notebookcheck.pl zapytałem o moją konfigurację i ogólnie propsowali, i do dyskusji włączył się inny sprzedawca kompów, Hyperbook i zaproponował mi taką konfigurację:

HYPERBOOK SL502 VR [P651RS-G] GTX 1070
- Ekran: 15,6" FullHD IPS 1920 x 1080 LED, Matowy
- Kalibracja ekranu: 0 Brak
- Procesor: IntelŸ Core™ i7-6700HQ 2.60 - 3.50GHz Turbo, 6MB L3 cache, HD 530, 14nm, 45W
- Karta Graficzna: NVIDIAŸ GeForce GTX 1070 8GB GDDR5
  • Odpowiedz
zaawansowany układ chłodzenia gratis.


@DoubleFace: polerują ci podstawkę czy tylko stosują gelida tak jak xtreem? Wydaje mi się, że 2x8GB mogłoby cię wyjść trochę taniej, podobnie jak zakup dysk m.2 na własną rękę, seagaty miałem i nie polecam nie tylko, generalnie awaryjne dyski. W xtreem da się też negocjować cenę. Trzeba by to policzyć, jak jeszcze będziesz przeglądać forum to, resellerzy clevo:
biali to dreammachines.pl
zieloni to xtreem.pl
czerwoni to gameragon.pl
  • Odpowiedz
@Pustulka: Właśnie ten "zaawansowany układ chłodzenia" brzmiał zbyt mało konkretnie, by poważnie potraktować ofertę. Też pewnie korzystają z okazji, że mój model jest obecnie na XTREEM nieobecny i próbują mi wcisnąć ten sam sprzęt za wyższą cenę.

Nagrywarka musi być, przez 4 lata korzystałem z netbooka i brakowało mi go tyle razy, że teraz lepiej wydać te kilka stów i mieć zewnętrzny napęd pod ręką. Mam problem ze znalezieniem tych samych
  • Odpowiedz
Też pewnie korzystają z okazji, że mój model jest obecnie na XTREEM nieobecny i próbują mi wcisnąć ten sam sprzęt za wyższą cenę.


@DoubleFace: Mają zamówienia na

Mam problem ze znalezieniem tych samych pamięci i SSD co proponuje mi sklep, więc zapewne tylko HDD kupię w innych miejscu,

SSD Plextora M8Pe mają w dobrej cenie, zaś hdd hitachi znajdziesz taniej.

Swoją drogą, jak wygląda negocjowanie cen w Xtreem?

Napisz do nich.
  • Odpowiedz
@Pustulka: trochę odgrzebuję, ale w końcu to wykop.pl ;)
widzę, że jesteś dość obeznany w temacie, co sądzisz o
240GB SSD m.2 2280 PCIe x4 NVMe Patriot HellFire MLC (do 3000/2400MB/s) , którego oferuje teraz Xtreem (cena 590zł)?
Warto, czy dużo lepszy będzie o 140zł droższy
256GB SSD m.2 2280 PCIe x4 NVMe Samsung SM961 (do 3100/1400MB/s)
lub 80zł tańszy
256GB SSD m.2 2280 PCIe x4 NVMe Intel 600p AES (do
  • Odpowiedz