Wpis z mikrobloga

Mirasy dużo kosztuje zmiana #ostrekolo na wolnobieg? To wiąże się ze zmianą piasty a w konsekwencji koła tak? No i instalacji jakiegoś hamulca, tak? Mam jeszcze pytanie jak się jeździ na taki wąskich oponach w mieście. Każda większa dziura i tory stanowią pułapkę?
  • 11
@zasadniczo: a tak serio? Bo widziałem jak koleś wpadł do takiej szyny i wywalił się przed tramwajem. Jeżeli powinienem mieć 58 - 58,5cm a jest do kupienia taki z 56,5 to wpłynie to jakoś znacząco wpłynie na jazdę? Co z tym kołem i wolnobiegiem?
Jeśli masz piastę fix, to raczej nie ma się co bawić w nakręcanie wolnobiegu na to. Najłatwiej zmienić koło, ewentualnie jeśli samą piastę, to trzeba liczyć się z tym, że zaplatanie w serwisie to koszt ok. 50 zł (nie wiem, czy za przeplatanie nie wezmą więcej).

Co do dziur i torów - trzeba po prostu jeździć ostrożniej, niż zwykle. Tak, zdarza się, że ktoś się #!$%@? na torach, nawet ziomki z kurierki
@hadrian3: Nie wiem, czy najlepiej coś pośrodku, ja lubię jeździć na wąskich oponach, 23-25c. Obok mnie jest ulica z torami, chcąc jechać do centrum muszę jechać tym samym pasem i po prostu patrzę, żeby nie wjechać w szynę, a jak jestem blisko, to szybko przeskakuję na drugą stronę. Ot.

Co do wysokości - rozumiem, że chodzi o wysokość rury podsiodłowej - zależy od geometrii ramy, ale zakładając, że są podobne, to
@hadrian3: ja jeżdżę też na wąskich oponach, standardowe 700x23c i nie narzekam. Wiadomo, że jak jest dziadowska droga to traktor najlepiej mieć, ale w miarę przyzwoity asfalt taki opony ładnie tną ;) I tak jak kolega wspominał z szynami nie ma z reguły problemu, ale uważać trzeba ;)
@hadrian3: można tylko zmienić piastę i przepleść tył, ale tylko jeśli masz oponę z rantem pod hebel.
Co do rozmiaru, zależy jaki preferujesz styl jazdy. Ja lubię depnąć i przymała rama jest idealna (mam 182 cm wzrostu, długa noga, rama 55 cm).
Jeśli mowa o oponach to 28c jest maksem jaki jest optymalny na miasto wg mnie. Sam mam 25 i jest bdb, zwróć uwagę kto nie zważa na szyny jadąc
  • 0
@system_shock ja mam 183 więc to 56.5 powinno być ok. Akurat w tym rowerze co chciałbym kupić jest trochę grubsza opona, ale nie wiem jaka grubość dokładnie. W sumie dla mnie to dobrze bo jak będzie jakiś wyjazd do lasu to też będę mógł pojechać.