Wpis z mikrobloga

Wykopki, głównie na emigracji, szybkie pytanie:
Czy znacie godną polecenia kancelarię prawną w UK, która specjalizuje się w procesach z zakresu prawa lotniczego – a najlepiej przeciwko przewoźnikom lotniczym? Mam klienta, który chce walczyć o odszkodowanie od British Airways, jednak wyłączona jest jurysdykcja sądów krajowych w tym przypadku, a nie czuję się dość mocny żeby się procesować #zagranico

Z góry dzięk you ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kiciochpyta #britishairways #prawo #lotnictwo #emigracja #bedzieproces #uk #wielkabrytania #anglia
  • 13
@Klofta: I see what you did there ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdyby to była tak prosta sprawa, to bym nie pytał.
Nie, nie, grubsza sprawa, nie do ruszenia w inny sposób jak procesem o odszkodowanie. Tzn. może nawet nie grubsza, bo po prostu niedogodności w trakcie lotu, które podpadają wyłącznie pod nienależyte wykonanie umowy, a nie te wszystkie super-hiper odpowiedzialności przewoźników z prawa wspólnotowego.
@zawadaPL: stawki są sztywne, co ty myślisz że agencje będą się w uk zabijać o sprawę? Zapłacisz im i jeszcze z wielką łaską napiszą stronę a4 a potem będą brali hajsy za czekanie, dopisanie kropki itp. Kasują za roboczogodzine a nie "mam pomysł zarobicie kokosy"

Wynajmowałem min tych http://advocate.co.uk/ (gawarit polsku) i walijczyków, stawki mają podobne.
@saldatoreafilo: dzięki – ale nie kumam części o stawkach, bo ani ich nie kwestionowałem, ani nie wyrażałem zdziwienia :) niemniej nie przesadzajmy, że rynek jest taki wspaniały, myślę, że są takie papugi, które zabijają się o sprawę z wysoką wartością przedmiotu sporu ( ͡° ͜ʖ ͡°) (agencje?)
@bluehead: myśle że nie o rozmach chodzi tylko o nie sądzenie się o pierdoły, jak policzyłem ile mnie wyjdzie odzyskanie moich rzeczy to kupiłem nowego macbooka pro 15 i jeszcze parę fajnych zabawek zamiast się bawić w hazard (możesz przegrać bo sędziowie mają taką fanaberie, tylko papugi zawsze wygrywają Twój hajs)