Wpis z mikrobloga

Minęło trochę czasu od ostatnich publikacji, wznawiam temat pięknych i użytecznych folderów.

#klingadnia
#noze #nozeboners
Nowość od Kershaw:
Kershaw Fatback 1935

Stal 8Cr13MoV, linerlock + SpeedSafe, otwieranie : flipper ( poważny minus za brak kołka , lub niewielkiego dysku - to byłby ideał )
Rękojeść z G10, liner stalowy.

Cena do jakości jest wyśmienita - 140 zł za produkt Kershaw'a to jak za darmo !
Do pooglądania : https://kershaw.kaiusaltd.com/knives/knife/fatback

Trafił w moje ręce wczoraj.
Mogę napisać że jest lekki, ma możliwość przełożenia klipsa - co od razu zrobiłem bo preferuje tip down.
SpeedSafe jest dobrze wyważony. sprężyna nie stawia oporu przy składaniu i nie szarpie przy otwieraniu.

Nie jest to nóż idealny, ale ma predyspozycje.
Planuje w niedalekim czasie nawiercić w klindze otwór i zamontować niewielki dysk ( thumb disk ) bo wtedy nóż zyska na wygodzie. Sam fliper jest OK, chociaż przyzwyczajenie do otwierania kciukiem mam już zakorzenione od lat i nie zwalczę tego )
Nóż jest bardzo lekki, może nie tak lekki jak ceramiczno-tytanowe bookery, ale do EDC nadaje się jak najbardziej.
Afropolon - Minęło trochę czasu od ostatnich publikacji, wznawiam temat pięknych i uż...

źródło: comment_QhAfg0Y7eHxINyEV2OLnj4pnyDEENNA9.jpg

Pobierz
  • 8
@cruc: Fakt, zwłaszcza liner użyty do liner-locka jest stanowczo za cienki, nie jest to nóż przeznaczony do ciężkich prac, chociaż pierwsze testy nie wykazały problemów z blokadą.