Wpis z mikrobloga

Miał ktoś może problem z rozmowami w jakimś telefonie od #xiaomi ? Mam Redmi Note 3 Pro od #goldway i po minucie/dwóch strasznie zaczyna zniekształcać głos rozmówcy, próbowałem to naprawić:
- zmianą romu z stable miui na miui polska 6.8.18
- włączanem/wyłączaniem automatycznego nagrywania
- włączanem/wyłączaniem VoLTE w karcie SIM
- włączaniem internetu przed rozmową (z reguły mam wyłączaony)
- włączaniem głośnika/podłączaniem słuchawek

i żadne z powyższych nie działa :/ chciałem spróbować z drugim gniazdem SIM (mam teraz tam karte microSD), ale nie mam żadnej karty nanoSIM pod ręką, a teraz każdą nową karte trzeba wcześniej zarejestrować #dobrazmiana.

Jedyne co póki co działa najlepiej, to zmiana typu sieci na "Tylko sieci 2G". Przy dzwonieniu to jeszcze ok, no ale net wtedy też leci po 2G co jest bez sensu.. Ewentualnie czy ktoś ma jakiś inny pomysł co może być nie tak? Oczywiście zamówienie na #aliexpress już zaakceptowałem, więc już chyba nie da rady otworzyć dispute?

Na koniec dodam, że miałem wcześniej Redmi Note 2, gdzie wgranie romu to było jak zmiana tapety w windowsie, a teraz? Żeby odblokować Redmi Note 3 musiałem pisać do chińczyków, po 3 dniach jak mi pozwolili odblokować bootloader, to nie mogłem ani go odblokować przez ich narzędzie ani wgrać chińskiego dev romu (wymaganego lub czasem nie do odblokowania), dopiero przez fastboota się udało, ale co się namęczyłem to moje..
  • 1