Wpis z mikrobloga

@everrr: tzn? podatek jestem zobowiązany odprowadzić od każdego dochodu jaki uzyskasz. Przy umowach bo to pracodawca (zleceniodawca) a przy tego typu (np. refy) musisz to zrobić Ty.
@everrr: "Ustawa wskazuje, że należy nim objąć tych, którzy posiadają miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, bez względu na to, jakie jest źródło ich przychodów." - w skrócie, dostajesz kasę, musisz odprowadzić podatek. Owszem wiele, osób tego nie robi, kasa przychodzi na PayPal i tego np. nie deklarują ale jeśli ktoś będzie tak miły i na Ciebie doniesie to wtedy Ty jesteś w czarnej d***e. Ja odprowadzam dokładnie 19% i nie
@kruprz: Nie prowadzę działalności żadnej :). Jeśli byłbyś taki uprzejmy, napisałbyś mi jak pod koniec roku podatkowego rozliczyć te 5$? tzn. jak uwzględnić w rozliczeniu.
@everrr: Jako ciekawostka jak to się liczy (podatek):
np dostałeś z GA (data wpływu na Paypal jest ważna)
2 sierpnia - 10$
10 sierpnia - 25$
25 sierpnia - 15$

teraz wchodzisz na NBP i sprawdzasz jaki kurs dolara był dzień wcześniej względem wypłaty, czyli:
1 sierpnia - 3,9040 zł
9 sierpnia - 3,8482 zł
24 sierpnia - 3,8174 zł

teraz liczysz:
(10$ * 3,9040 zł) + (25$ * 3,8482 zł)
@kruprz:

Polecam zapoznać się z wyrokami dwóch sądów:

sygn. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie z 25 stycznia 2013 r. (sygn. akt III SA/Wa 2106/12) czy Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w wyrokach z sierpnia 2013 r. (sygn. akt I SA/Wr 864/13, akt I SA Wr 865/13 oraz I SA Wr 866/13).