Wpis z mikrobloga

Mireczki, będzie trochę pytanie laika.
#html #webdev #frontend #wordpress #kiciochpyta
Sytuacja wygląda tak (pytanie trochę niżej):
Ogarniam trochę HTMLa, ogarniam trochę Wordpressa, stronkę jakąś od 0 czy z prostego gotowego szablonu postawię, ale!
Zapytałem wujka google o hasło "własny szablon wordpress" i co wynik wyszukania, tam jakoś inaczej opisują.
Popatrzyłem na wpadmin.pl i gość z HTMLa zamienia parę linijek na php, w sumie prosto opisane, za chwilę otworzyłem coś innego a tam opisane zupełnie na opak. Jako, żem świeżak, to robi mi się sieczka.

Nie znam się na tyle, żeby ocenić jakość przekazywanej przez tutoriale treści. Moglibyście podpowiedzieć coś legitnego, co nauczy mnie into "własny szablon wordpress"?
  • 8
@damiano_polishiano: Jeden rabin powie tak a inny nie. Według mnie to najlepiej stwórz własny szablon od podstaw i dodawaj funkcjonalności i w mig załapiesz, który plik co robi, w jaki sposób itp, zwłaszcza że szkół robienia skórek jest wiele i każda robi to nieco inaczej.

Ściągnij dodatkowo jakąś 'gołą' skórkę (starkers czy bones) i posiłkuj się kodem z niej jeśli gdzieś utkniesz.

Wystartuj tu: https://codex.wordpress.org/Theme_Development

Powodzenia!
@Mokrysedes: no właśnie przeczytałem sobie ze 2 stronki o tych szablonach i tam było:
"umiesz podstawy HTML to napisz prostą stronkę"
- tu head
- tu menu
- tu sidebar
- tu stopka
a potem dzieli to się na odpowiednie, wordpressowe pliki .php

No i właśnie chcę stworzyć własny szablon od podstaw - tak jak mówisz. W/w trop jest poprawny?