Wpis z mikrobloga

No i czas się pożegnać z Giuliettą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wpadłem jeszcze wieczorem do centrum porobić fotki, za wiele nie wyszło niestety. W każdym razie, jedna z nich poniżej.

To był fantastyczny samochód. Szybszy od Golfa GTI czy Focusa ST, ustępujący w zasadzie tylko najmocniejszym hot hatchom no i może Cuprze 290.
Niesamowita sztywność i stabilność przy wyższych prędkościach sprawiała, że na torze w Łodzi z każdym kolejnym kółkiem jechało się szybciej i szybciej aż opony zaczynały nie wyrabiać na gorącym asfalcie.

W kwestii stylistyki zbiera różne opinie, ale nie wiem jak może się nie podobać, szczególnie zestawiona z Golfem czy Focusem, które co prawda wyglądają fajnie w najmocniejszych edycjach, ale nie zbliżają się do poziomu Alfy w zjawiskowym macie i na dużej feldze. Czerwone "usta" dodają sznytu a całość nie jest ostentacyjna. Dla mnie, ponownie, światowa czołówka usportowionych hatchbacków.

Ma oczywiście parę wad. Niektóre naprawdę irytują, a niektóre dodają, hmm... uroku? Całość pozwala jednak zapomnieć o takich drobnostkach jak duży promień skrętu lub archaiczność wybranych elementów wyposażenia. To co najważniejsze, czyli układ jezdny, skrzynia biegów i silnik, doskonale zgrywa się z kierowcą. I o to w takim aucie chodzi.

W kolejce publikacji na YouTube czeka kilka aut, ale filmy z Giulietty już montuję i niedługo pewnie zaczną się pojawiać na kanale i pod tagiem #carburator
Aha, no i pełny tekst również znajdzie się na carburator.pl

#motoryzacja #samochody #alfaromeo #alfaholicy
macq2309 - No i czas się pożegnać z Giuliettą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wpadłem jeszcze wieczorem ...

źródło: comment_yhYSstyNjB4pCOWu97DD9bANfTfLgjVN.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@macq2309: Dla mnie ten samochód jest cholernie niespójny stylistycznie: muskularny, "czysty" tył bez zbędnych ozdoników - 10/10, linia boczna dynamiczna, niska linia okien - 9,5/10, przód - rozdymany, przekombinowany, okropne reflektory, wygląda jakby cierpiał na jakąś chorobę - 0/10. Sam nie wiem, co myśleć o tym aucie, z jednej strony w ogólnym odczuciu mi się podoba, jednak za żadne skarby bym nie chciał nim jeździć. Mało jest takich aut, może
  • Odpowiedz
@Login_login: po prostu nie emanuje sportem aż tak. Ja uwielbiam auta, które nie zdradzają całego potencjału na pierwszy rzut oka. Dlatego też bardzo lubię 308 GTI, który ma 270 koni i urywa dupę gdy da się w palnik. Podobny styl - fabryczny sleeper niemalże :)
  • Odpowiedz
@Login_login: bo? kto tak powiedział, że auto z salonu nie może mieć ukrytego potencjału?
Jest masa takich aut, podobnie jak takich, które w drugą stronę, obiecują zbyt dużo swoim wyglądem.
  • Odpowiedz