Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki z tagu #wykopet

Tak jak pisał dziś @grave ogarniam powoli temat serwera, na chwilę obecną wgrane jest ETPro, oraz najbardziej potrzebne mapy, configi do grania meczy i rozwiązałem problem z PB.

Chciałbym Wam wyjaśnić dlaczego pewne rzeczy są tak a nie inaczej:

1. Dużo piszecie o innych modach, pytacie czemu taki mod, że nie znacie itd.
- ETPro było, jest i będzie najpopularniejszym modem rozgrywkowym, to na nim grano wszystkie mixy, oficjalne mecze klanowe, narodowe i turniejowe offline, przyjęło się że jest to najbardziej stabilna forma rozgrywki, zapewniająca najmniej problemów oraz dostosowana do największej możliwej rywalizacji.
Inne mody jak Jaymod, Nitmod itp są stworzone do zmaksymalizowania zabawy, dogrywania do nich śmiesznych dźwięków, "multikilli" modyfikacji w postaci trujących strzykawek, shotgunów itd (tak ja też się przy tym nieźle bawiłem) ale wybieramy coś co da szansę każdemu pograć, bez instalowania kolejnych dziesiątków modów. Powiem szczerze sam nie potrafił bym nawet ich poprawnie zainstalować - kończąc nie chcę komplikować, a upraszczać.

2. Mapy wolno mi się ściągają
- Mam nadzieję, że chociaż trochę udało mi się załagodzić sytuację dodając serwer "fastdownload" który pomaga pobrać większe pliki i mapy z zewnętrznej lokalizacji, jeśli nadal będzie to działać słabo, wywalać Was - proszę o sygnał postaram się to naprawić, nigdy tego nie konfigurowałem ponieważ wszystkie podstawowe mapy i pliki zawsze do gry już posiadałem.
Najpopularniejsze mapy jakie będą grane i można pobrać z zewnętrznego linka:


3. Jak mogę z Wami zagrać, skąd brać pliki i mody ?
Strona Wolfeket - artykuł który przybliży Wam jak grać w ET w 2016 roku, oprócz tego po lewej stronie znajdziecie gigantyczne menu z kompendium wiedzy o ET - tricki, sztuczki, cfg, ustawienia, problemy, niech ta strona będzie dla Was FAQ absolutnym bo autorzy opisali tu w prosty sposób chyba wszystkie aspekty ET.

4. Chciałbym dostać refa
- Nie ma problemu, choć miałbym ogromną prośbę - nie mam tu "kolegów" i nie będę się kierować osobistymi przesłankami by go komuś dać, chciałbym jednak mieć pewność, że jak komuś go wręczam to osoba ta zna ET od lat, grała pewnie nie jednego mixa, spar, czy klanówke i wie jak normalnie zarządzać Refem. Przydzielę jak sprawdzę ludzi.

5. Jak będzie dostępny serwer ?
- Na chwilę obecną nie zamykam go na hasło, ma formę otwartą dla każdego, jeśli do tego dojdzie, tzn że na TeamSpeku3 zebrało się kilka chętnych osób by pograć trochę inaczej i zmienić rywalizację w coś "poważniejszego". Zapraszamy wtedy na TS'a by dowiedzieć się jakie są możliwości dołączenia do gry, z czasem może pojawi się drugi serwer wyłącznie na hasło, ale szkoda było by wyrzucać nasze pieniądze w błoto, więc zapełnijmy na początek choć jeden serwer.

Wierzę, że z czasem jakoś dotrzemy ten temat, ale tak naprawdę to wszystko zależy od Was samych i od chęci spotykania się na serwerze, cfg do meczy jest załadowane, mapy można głosować poprzez opcję Vote w menu głównym gry, więc nie ma problemu. Z czasem jak znajdę dobry cfg publiczny, który nie wysypie znów PB postaram się go dodać dla ułatwienia zabawy.
Ode mnie słowem wstępu do naszej zabawy chyba tyle.

Dziękuję tym 8 osobom które przewinęły się dziś przez serwer ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pozdrawiam,
s0k1
  • 24
@s0k1: Czy jest jakaś opcja wklepania ip w neta żeby pokazało czy ktoś jest na serwerze aktualnie? Kiedyś chyba coś takiego było.
@zapoznalem: W takim razie nie mam pojęcia XD
Ja zainstalowałem to co jest na tej "Strona Wolfeket" i miałem taki błąd jak ty. Potem wywaliłem wszystko (odinstaluj a potem jeszcze ręcznie to co zostało), zainstalowałem ponownie i wrzuciłem to z tego linka. I działało.
@sanczoklep: chodzi mi o ludzi ktorzy zawsze grali sami 4fun na publicznych serwerach. Np wiecej map sie gra w tedy i troche inne zasady sa.. Wlasnie nie mamy zasad sprecyzowanych, sk,heavy weapons? A tak w ogole to wybor modu jako etpro to bardzo rozsadne, klasyk taki..
@Berud: Właśnie ja tak sobie grałem 4fun na etpubie, nawet lubie shotguny i tego typu zabawki, albo czapki świąteczne, funmapy też lubiałem, ot tak zagrać bez skilla dla rozrywki. Tak czy siak powoli przestawiam się na etpro ( ͡° ͜ʖ ͡°)