Wpis z mikrobloga

Jak na parowarze zrobić dobrą pierś z kurczaka? Wychodzi mi taki bez smaku :/ Przed włożeniem do parowaru obtaczam w przyprawach kawałki piersi i gotuję na parze ok. 20 minut. Co mogę zmienić?
#mikrokoksy #dieta
  • 26
  • Odpowiedz
@monde: @alfredbuzdygan: ludzie chcą zdrowo się odżywiać więc robią kurczaka na parze. Jak go obtoczysz w tłuszczu z przyprawami (aka marynata) to czym to się różni od smażenia na patelni w głębokim oleju? Chcesz jeść zdrowo to żresz kurczaka bez smaku. Jak chcesz jeść smacznie to polewasz tłuszczem i przyprawami. Proste.
  • Odpowiedz
@monde: ja jak robię kurczaka sama mieszam konkretne przyprawy, np. chilli, pieprz ziołowy, czosnek, zioła prowansalskie itp. I wychodzi całkiem przyjemnie. Ogólnie staram się dużo ziół dawać. Fajne są mieszanki z Kotanyi np. zioła śródziemnomorskie, toskańskie, greckie ...
A marynata - wrzucasz kurczaka do miski, dodajesz sosu sojowego, przypraw i do lodówki na godzinkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@monde: kurczak na parze smakuje dosyc specyficznie. Nawet z przyprawami. Ewentualnie mozesz sobie zroic do tego sos czosnkowy. Kupujesz jogurt grecki, wciskasz zabek czosnku, sol, pieprz i gotowe.
  • Odpowiedz
  • 0
@ostrzi: dziękuje, spróbuje tych mieszanek z Kotanyi i marynatę tylko nie wiem czy na redukcji sos sojowy przejdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ethics: zdrowe odżywianie nie musi wiązać się z tym, że posiłki bedą pozbawione smaku, zapytałem bo pewnie coś źle robiłem do tej pory np. za krótko przyprawy były na mięsie
@koniarek: Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Parowar jest bardzo
  • Odpowiedz
@monde: u mnie w ogóle mięsa się nie marynuje, tylko same przyprawy. I wychodzi bardzo dobrze.
Zapomniałam o bardzo ważnej kwestii, mianowicie, unikaj mrożenia. Mrożone piersi mają zdecydowanie gorszy smak.
  • Odpowiedz
  • 1
@ethics: nie zgadzam się. Jem dużo zdrowych produktów, które mi smakują i nie są nijakie. Oliwę i olej lniany daję do sałatek i innych potraw bo są zdrowe. Jedynie mam problem z piersią z kurczaka i indyka.
  • Odpowiedz
  • 0
@ostrzi: czyli pokroić w drobne kawałki, nasmarować je przyprawami, odstawić do lodówki na 1h i gotować na parze albo na patelni z olejem kokosowym? :)
  • Odpowiedz
@monde: Jeżeli nie chcesz, żeby kurczak był suchy jak wiór, to przed wrzuceniem go na parę podsmaż go na oliwie dosłownie 30-45 sekund. Zamkniesz pory w mięsie i dzięki temu w środku będzie soczysty. Ja co prawda tak robię gotowanego kurczaka, ale na parze ten patent też powinien się sprawdzić :)
  • Odpowiedz